| Fizzy13 a întrebat:

De curand facebook mi-a blocat temporar contul, zicand ceva de malware-care este un virus-dat cred de la porcariile alea cu my special video, cand m-a etichetat cineva intr-un de asta eram cu verisoara mea care este mai mica si i-am zis sa nu dea click pe ele, iar ea a dat. putin mai conteaza asta. vreau sa stiu cum pot sa scap de acest malware ca nu vreau sa mi se intample ceva la laptop.
P.S.: am dat de o mie de ori scan si nu imi apare nimic..Va rog... Urgent! Funda! ...

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu scan obisnuit. Antivirusul a fost si el virusat.

O solutie buna e Kaspersky Rescue disc.

| Fizzy13 explică (pentru grab):

Kaspersky Rescue disc ce e? acum mi-am luat un antivirus mai bun cica avira thinking

| grab a răspuns (pentru Fizzy13):

Kasp asta de zic eu, este un linux live cu antivirusu pe el.
Il burnuiesti pe un dvd sau stick apoi bootezi cu el si dai update database si scan FULL

o sa iti gaseasca o gramada de belele de care antivirusul care ruleaz ain windows habar nu avea.

virusii s-au smecherit grav de tot in ultima vreme si antivirusii se infecteaza chiar ei fara sa isi dea seama.