| Ingerfararipi333 a întrebat:

De curiozitate. Cum va dati seama ca iubitul vostru nu va minte? Daca v-a gresit cu ceva incat v-ati pierdut increderea, dar ii mai acordati o sansa cum va recapatati increderea in el? Cum ar trebui sa se comporte el incat sa va faca sa aveti incredere din nou? (sper ca ati inteles la ce m-am referit)

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,totul depinde si de greseala savarsita. Unele greseli nu pot fi iertate niciodata.Totusi,e si evident ca odata ce cineva te tradeaza sau te dezamageste, e greu sa mai ai incredere in el.Pentru ati putea recapata increderea trebuie ca persoana data sa iti poata promite sau garanta ca nu va mai repeta greseala facuta, si sa lupte pentru a-ti recastiga increderea.E normal sa gresim, doar prin greseli invatam.Toate persoanele pot comite anumite fapte rele inconstient si apoi sa constientizeze ca au luat o decizie gresita.Doar timpul iti va arata daca poti sau nu sa ai incredere in el,si inainte de a-l invinui de ceva, trebuie sa ai dovezi clare, nu doar unele dubii pentru ca daca il vei suspecta mereu pentru orice fleac, el nu te va mai vrea in viata lui. Odata ce vei putea trece peste trecut, odata ce-i vei putea ierta totul si vei vedea ca intr-adevar s-a schimbat si nu iti mai tradeaza increderea, vei putea sa recapati ceea ce ai pierdut.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te-a înșelat o va face și a doua oară, nu poți avea încredere deplină într-un astfel de caz.

| Plato a răspuns:

Daca greseala aia inseamna ca te-a inselat, NICIODATA sa nu accepti asa ceva, e o greseala de neiertat. Cineva care a inselat o data, cu siguranta o va mai face.
In plus, faptul ca te-a inselat e dovada clara ca nu da doi bani pe tine. E imposibil, dar absolut imposibil sa inseli pe cineva pe care-l iubesti, efectiv nu te-ar lasa inima.
Mesajele/gesturile de afectiune sunt tot inselat, orice fel de intimitate e tot inselat, nu doar sexul. Deci ai grija.
Oricat te-ai minti tu ca te iubeste, daca te-a inselat nu valorezi nimic pentru el, esti doar un obiect usor de inlocuit.

Nu ai specificat greseala, am presupus eu. Daca spui ce a gresit poate-ti pot da si un raspuns bazat pe feedback-ul ala.

| MPersephone a răspuns:

Sunt greseli ireparabile, care nu merita iertate, cum ar fi inselatul.
Daca totusi face o greseala pe care o accepti, atunci iti asumi asta si lucrati impreuna pentru a recastiga increderea. Totul ia rabdare si timp. Dar nu permite sa te injoseasca cineva si nu ierta ce nu e de iertat.

| Beyou799 a răspuns:

Un baiat care sa iti merite increderea, este in primul rand un baiat care sa tina la tine. Cum iti dai seama? Sa vedem, un om nu se poate sxhimba peste noapte, daca vezi ca dupa ce nu-ti raspunde mult timp si inventeaza scuze mai putin credibile si se valbaie si evita contactul vizual cu tine, inseamna ca iti ascunde ceva. Mai ofera timp, dar nu te increde in el prea repede, adevarul mereu va iesi la iveala!