| MaryaMayra a întrebat:

De fiecare data,cam cu o saptamana inainte sa imi vina menstruatia am dureri foarte mari de sani (si cand zic foarte mari,chiar sunt). nu pot dormi deloc pe burta,nu pot nici sa ii ating,sunt extrem de tari, iar durerea e groaznica...intrebarea mea este daca e normal sa fie asa, atat de dureros?

Răspuns Câştigător
| etudor a răspuns:

Astfel de intrebare se pune unui medic specialist nu prietenilor! pareri poate da oricine dar solutii, numai un specialist.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal, sanii inainte de a veni menstruatia devin sensibili si durerosi la majoritatea

| NuImiSpunNumele a răspuns:

Buna. Depinde de organizm, incearca si tu cand ai durerile acestea mari sa iei o pastila ..Cum am pus uite, pe tine te "avertizeaza" cumva.Asa se intampla orcarei fete, dar poate diferit de tine pe fiecare fata avertizeaza intr-un mod. Uite pe mine ca-mi ies cosuri, si cand s-au copt atunci mi-a venit menstruatia.Incearca sa iei o pastila, du-te si consulta un doctor pentru ca el va avea sigur raspuns la intrebarea pe care ti-o pui.
Crede-ma el stie cel mai bine! Sper ca te-am ajutat macar putin.
Te puuup! Sper sa ai o seara placuta! :*

| W3irda a răspuns:

Aveam probeme de genul la inceput.Chiar si cand mergeam ma dureau, dar in timp au disparut.