| vivigirl a întrebat:

Am 14 ani si menstruatia nu mi-a venitstraight face. Trebuia sa imi vina pe data de 18-19. Nu stiu ce se intampla.pentru ca aveam dureri foarte mari de burta si de sani. Am crezut ca asa e normal, ca trebuie sa imi vina.si nu a venitstraight face. Au trecut doi ani de la prima menstruatie. Ma puteti lamuri si pe mine care este problema? :-s.

Multumesc! kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Se poate sa-ti intarzie. Iti recomand cretisoara, planta medicinala, regleaza ciclul si mai ajuta si in alte probleme legate de asta.
Dar daca ai racit la ovare atunci cel mai bine este sa mergi la medic.

5 răspunsuri:
| Munchkin a răspuns:

Ai o menstruatie neregulata, de obicei e normal sa nu iti vina la timp. Inca vreo 2-3 ani tot neregulata o sa fie, asa ca nu-i nicio problema.
Dar daca zici ca aveai dureri mari, cel mai bine e sa mergi la ginecolog pentru ca probabil ai racit la ovare.

| MarcelinoPanivino00 a răspuns:

Mai asteapta. Inca nu a trecut mult timp. La varsta ta, intervin tot timpul schimbari. Linisteste-te, urmeaza sa iti vina.

Te pup :*

| NoKidding a răspuns:

Nu mai intreba tu pe TPU si mai bine intreaba un doctor cat mai repede.

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Pai pentru ca te durea burta.si sani.este din cauza ca ai racit. nu te`ai ingrijit nu sta fara papuci in picioare sau daca e sa porti dresuri din astea pana la glezna pe anotimpul asta si nu mai sta cu picioarele goale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat sa vezi ce se intampla cu tine ca asta nu-i normal.