| IHEMM a întrebat:

De fiecare data cand vorbesc cu persoane pe care le stiu destepte vorbesc putin din cauza ca nu vreau sa par inferioara, chiar daca respectivii au aceeasi varsta ca mine. Si aproape dupa fiecare fraza pe care o spun, ma intreb daca n-am parut proasta sau n-am facut o impresie gresita si deseori am senzatia ca sunt cea mai putin inteligenta dintre toti.
Exista vreun mod prin care as putea scapa de fixul asta?

1 răspuns:
| Diana0727 a răspuns:

Probabil nu ai suficienta incredere in tine. S-a intamplat vreodata ceva care te-a facut sa ai parerea asta despre tine? Oricum, atunci cand stai de vorba cu cineva, doar fi tu insuti, sigur acele ganduri care iti vin in cap sunt niste temeri care nu-si au rostul, incearca sa ignori acele ganduri de fiecare data si vei scapa de ele! Succes!winking