| Ellyyy a întrebat:

De mai mult de jumate de an imi place enorm de un baiat din liceu. Suntem aceeasi clasa dar la profile diferite. Eu sunt mai timida, nu am curaj sa vorbesc cu el fata in fata, pe mess am deschis o conversatie cu el de vreo 2-3 ori si atat. Am incercat sa renunt dar pur si simplu sunt atrasa de el. De salutat nu ne salutam, ne uitam unul la celalalt si atat. Realizez ca daca stau si nu fac nimic in continuare o sa il pierd dar suntem total diferiti si imi e frica ca o sa ma respinga, sau mai rau o sa-si bata joc de mine. Am observat ca lui ii plac fetele mai mari decat el, si nu stiu de ce. straight face Orice sfat si vorba buna m-ar ajuta foarte mult. Multumesc happy

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Asa cum ai spus si tu... daca stai si nu faci nimic, probabil o sa-l pierzi.Ai putea incerca sa-l rogi sa te ajute la ceva ce crezi tu ca se pricepe.Asa o sa va mai apropiati putin. Daca nu vorbesti cu el si nu il bagi in seama nu ai cum sa incepi o relatie.

| Rozalia2001 a răspuns:

Pai,eu cred ca sunt cam mica sa imi zic parerea mea pentru ca am dabea 11 ani asa ca o sa iti zic ca acelasi lucru i s-a intamplat verishoarei mele de 15 ani...mda...ea a zis ca daca o sa mi se intample nu trebuie sa trec pe langa acel baiat fara sa il salut si ca trebuie sa vb cu el de cata ori am ocazia sa gasesc chestii in comun si sa nu fiu timida in preajma lui.Deci,nu cred ca o sa te ajute sfatul meu dar spers a iti fie de folos.Fa si u ce mi-a spus mie verishoara mea si cred ca o sa fie bn.Nu stiu sigur.

Iti urez bafta si sper ca ce ti-am zis te ajuta desi nu prea credwinkingwinking inca o data : succes

| Johnny19 a răspuns:

Cazul tau este similar cu ce am patit eu.doar ca eu o vedeam ca pe un obiect ce trebuia castigat pentru ca sunt invatat sa obtin tot ce vreau. te cred cand spui ca iti este greu sa vorbesti cu el... daca ai tot incercat si nu poti incearca sa gasesti un prieten comun... incearca sa aflii cate ceva, ce ii place ce nu, daca vede ceva la tine sau nu.s-ar putea sa fie cineva langa tine care sa te placa si sa vrea sa iti spuna ceva frumos insa tu esti prea concentrata in cealalta parte. am patit-o cu o tipa pentru ca eram concentrat cu cealalta si am pierdut.nu vreau sa patesti la fel. daca nu se leaga nimic uita-te atent si in jurul tau.s-ar putea sa fii surprinsa. mult succes si fii cuminte si cu^minte