| 4827 a întrebat:

De revelion ma duc in vizita la niste prieteni si vreau sa ma imbrac in stil gothic. Vreau multe idei (haine, machiaj, par )si chiar vreau sa raspunda toata lumea ca sa am de unde alege un raspunsbig grin. Dau fundabig grin. P. S. la par vreau ceva extravagant dar nu coc :d.

Răspuns Câştigător
| DeniZu a răspuns:

Sarbatorile ar trebui sa fie ceva pozitiv, gothicul nu prea merge pentru evenimente din astea...
idei, idei, idei...ai putea sa te imbraci in negru, o rochie neagra mulata cu dantela stranie si sal negru precum Morticia Addams...machiaj strident (ochi = negru, culori inchise; fata = alba, palida; buze = rosii, visinii) si nelipsitele unghii negre.
sau poate preferi ceva mai sport prin...
un tricou negru cu un desen reprezentativ grotesc, sau o bluza taiata in toate modurile, blugi taiati, unghii negre, acelasi machiaj. parul sa fie cat mai ciufulit si poate si palarii din alea de vrajitoare ar fi haioase laughing si k accesorii : lanturi cu tepi, bratari cu tepi, inele cat mai mari care sa iasa in evidenta
ceva de genu.
sper ca te-am ajutat big grin