| pixeel a întrebat:

De vreo luna vorbesc pe mess cu un baiat. Locuim in acelasi oras, dar la o distanta de vreo 20 min de mers cu masina. El are 16 ani, eu 15. Vorbim pe mess si ne intelegem destul de bine, doar ca el e cam pervers. Saptamana trecuta mi-a zis sa ne intalnim, singura problema e ca am facut o cadere de calciu si "intalnirea" s-a amanat. Luni m-a intrebat daca ne intalnim maine. Am acceptat si urma sa ma duc cu o prietena (m-am gandit sa nu fiu chiar singura). Totul a fost ok, dar azi "prietena" mi-a spus ca nu o mai lasa ma-sa (mereu face asa, trebuia sa ma astept la asta. amana lucrurile in ultimul moment). Ce as putea sa fac? Sa ma duc singura sau sa inventez eu stiu ce scuza credibila? Si daca da, ce scuza? straight face

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Du-te singura dar intalniti-va intr-un loc public si fi cu ochii pe el. Daca ti se pare suspect inventeaza o scuza si pleacahappy
Daca nu te duci o sa regreti, asa ca fa-o si ia-ti masuri de siguranta ca nu sti cu cine ai de a facewinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu trebuie sa minti, daca n-ai incredere destula in el pana cand o sa amani? 20 min de mers cu masina poate fi destul de mult si daca zici ca e "pervers" e probabil doar nerabdator dar chiar daca iesi cu el pana la urma ai grija sa stie cineva de tine. Mai bine iesiti doar cu ceva prieteni sa fiti mai multi.

| Aly07 a răspuns:

Stii mai bine nu te mai duci daca nu ai cu cine, singura sincer nu te sfatuiesc sa mergi.
O scuza : cand te va intreba daca va mai intalniti ii spui in felul urmator," vreau sa te cunosc mai bine".
Succes happy.

| roox a răspuns:

Îi zici adevărul happy
Nu te risca:p
Spune-i că vrei să găseşti o amică şi după aia o să vă întâlniţi:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu cred ca ar fi bine sa mergi singura! Trebuie neaparat sa mergi cu o prietena! Pt ca nu stii exact cine e sau ce vrea de la tinehappy.thinking Poti sa-i spui adevarl. Vrei sa mergi cu o prietena si ea nu poate acum.thinking Poti sa ii spui ca trebuie sa vizitezi pe cinevAlaughing. Sauthinking sa zici ca ai racithappy. Nu ai stiulaughing. Oricum nu de duu singura!