| anonim_4396 a întrebat:

Deci. ajutati-ma si pe mine sa inteleg. daca vreau sa ma bronzez este necesar sa ma stropesc cu apa? eu am pielea alba si ma bronzez mai greu. sa imi explice si mie cineva ce trebuie sa fac. daca ma dau cu o lotiune de plaja cu spf mai ridicat este de ajuns? sau cu ce trebuie sa mai ma dau? mai trebuie sa dau cu vreo crema inainte sau dupa? explicati'mi in cativa pasi cu ce creme trebuie sa ma dau cand merg la plaja, va rog. Cu ce sa ma dau in caz ca ma duc la strand? trebuie sa ma dau si cu lotiune de plaja si cu altceva ca de ex ulei bronzant? astept pareri. Multumesc

2 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Crema de protectie solara neaparat, cu spf cat mai mare. Daca vrei si in apa, cauta o crema care rezista si in apa. Daca ai pielea tare alba, te vei inrosi la inceput.Eu ma gandesc sa incerci treptat.Stai intr-o zi o ora, o ora jumate la soare, apoi faci pauza 2 zile sa-si revina putin pielea si sa apuce sa produca pigmenti.Peste 2 zile mai stai iar putin, faci iar pauza, pana cand ai o nuanta care ti se pare potrivita.Ce am auzit ca actioneaza super bine si atrage soarele rapid este uleiul de masline, personal n-am incercat dar poti cauta informatii pe net.Dar nu sta la soare intre 12-16, este cel mai periculos interval.

| mimiwewem a răspuns:

Dă-te cu ulei de măsline pe corp și stai la soare.