| evanescenceforever a întrebat:

Deci, am fost impreuna cu un baiat acum vre un an si dupa ce ne/am despartit am ramas prieteni foarte buni! totul a mers bine pana acum cateva zile cand brusc(cel putin pentru mine)s-a mutat in alta parte a orasului...si nu stiu, mereu am avut un sentiment 'ciudat' cum ca inca il plac dar nici nu mai stiu ce sa cred; si in plus prietenele mele spun ca inca ma place si asa mi se pare si mie dar prietenul lui spune ca are iubita si nu ma place, dar totusi... m/am plimbat o data cu el(si mai era si un prieten de-al lui si o prietena de-a mea)si nu stiu cum dar m-am trezit ca ne tineam de mana; si ca si 'cadou' de despartire i-am dat o scrisoare in care i-am spus ca e un prieten f. bun si i-am dat o bratara si el m-a pupat(pe obraz) si se poarta frumos cu mine.Nici nu stiu ce sa mai fac:sa il uit sau sa incerc sa ii atrag atentia? daca i-as atrage atentia, cum sa fac? help! please!

2 răspunsuri:
| Florii_2470 a răspuns:

Daca se muta.ar fi bine sa incerci sa il uiti straight face.

| destroyedWoRlD a răspuns:

Daca il placi cu adevarat atunci incearca sa va impacati si ajutal sa se reindragosteasca de tine dar daca nu il mai placi poti sa il lasi sa faca ce vrea si il poti uita.In locul tau m-as impaca cu el. Funda?