| anonim_4396 a întrebat:

Deci. Am inceput din nou sa vorbesc cu prietena mea cea mai buna, saptamana asta am petrecut mult timp impreuna la scoala, am stat intr-o banca amandoua, am fost la ea acasa si ne-am uitat la un film... Ca pe vremuri. Insa cand o chem afara zice ca nu vine pentru ca nu o lasa maicasa sa vina afara in timpul saptamanii, iar acum ca e vineri a spus ca este obosita si ca trebuie sa mearga cu o alta colega pana la o scoala sa-si ia ceva documente si nu mai are chef dupa.

Oare nu vrea sa iasa cu mine raised eyebrows? Dar atunci de ce mai petrece timp cu mine la scoala unde radem de nu mai putem impreuna straight face...

Oare sa o chem maine la mine impreuna cu o alta prietena sa ne uitam la un film sau ceva? Ar ajuta cu ceva?

2 răspunsuri:
| Emilian601 a răspuns:

Este posibil ca prietena ta sa stea cu tine la scoala pentru ca ceilalti din clasa nu o prea agreeaza astfel ea se foloseste de tine.Nu poti fi sigura ca iti ste prietena daca iti fce asa deci cel mai bine ar fi sa chemi alta prietena apropiata aei la un film si pe ea nu sa vezi cum reactioneaza daca se supara doar pe prietena ei si nu pe tine inseamna ca nu prea contezi pentru ea

| raducanumihaela a răspuns:

Te cam foloseste