| anonim_4396 a întrebat:

Deci
Am o prietena adica iubita[e mai complicat] cu care ma intalnesc foarte foarte rar din cauza ca suntem din orase diferite. O iubesc foarte si sunt mai mult ca sigur ca e recirpoc. Mi-am dat sema de lucru asta prin lucrurile simple care le face pentru mine de exemplu ultima data a facut un desen special pentru mine care m-a lasat cu gura cascat la propriu [si cel mai mult mi-a placut ca desenu chiar a fost facut de ea adica mi-a dat video cand il face..in fine].
Spuneti-mi va rog ce pot sa fac si eu pentru ea? Chestii simple care sa ii arate ca o iubesc
cum ar fi https://www.youtube.com/watch?v=MnrScB5YB0Y ceva de genu orice...mi se pare draguta treba aia si cred ca o fata ar aprecia un gest micut ca asta
Dau funda...Multumesc

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Parerea mea este ca, atunci cand esti indragostit pana si cel mai neinsemnat cadou ti se pare ceva urias.Asa ca incearca lucrurile simple,asa iti poti da seama daca si ea te iubeste sau macar tine la tine. Ceea ce tocmai am vazut mi se pare sa zic asa "to much",incearca sa fi creativ.
Fi un pic romantic.Din moment ce sunteti din orase diferite,du-te la ea intr-o zi cand nu te asteapta cu un buchet FRUMOS de flori, sa o iai prin surprindere, sa o faci sa ramana cu gura cascata, doar pentru ca nu se astepta la asta si asa fara motiv, dar totusi motivul sa fie ca ii arati cat de mult ti la ea.
Poate ti se pare putin dar sa stii ca atunci cand iubesti pana si lucrurile marunte fac diferenta.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cea mai simpla metoda este aceea de a merge la ea in oras si sa o inviti, intr-un local decent, la o masa.

| stef87 a răspuns:

Te rog eu, coboara cu picioarele pe pamant si fa diferenta intre prietenie si dragoste! A da cuiva un desen, oricat de frumos nu garanteaza cu nimic dragostea! Arta nu inseamna dragoste, crede-ma! Am trecut prin asa ceva!
Nu poti sa spui nici atunci cand te ia de mana si te pupa de mama focului! Oricand iti poate spune ca s-a plictisit sau ca din x motive vrea sa ramaneti stricit amici (are de o luna un alt iubit, financiare, DISTANTA! etc. ) Dragoste e cand impartasiti aceleasi idei, aveti nevoie unul de celalalt si faceti niste pasi clari in declararea si lamurirea acestui tip de relatie RECIPROCA.
Ce ar trebui sa faci? In primul rand sa fii sigur ca ea vrea mai mult decat prietenie, altfel s-ar putea sa te pomenesti crunt de tot cu un"aaa, pai eu voiam doar prietenie"; sa ii demonstrezi ca tii la ea prin cadouri micute (indiferent de zi, nu doar in zile speciale se fac surprize) asa cum a facut si ea (nu stiu in ce domeniu e sa-ti dau exemplu ce i s-ar potrivi); fa gesturi fine si chiar sa-i marturiseste ce simti.

| fataciocolata a răspuns:

Poti sa faci doua bratari identice pe care sa le purtati amandoi, o felicitare originala, o iesire in oras la un local mai select, petrece cat mai mult timp cu ea si arata-i ca o iubesti cu adevarat.Pa!