| blajsb a întrebat:

Deci am o verisoara mai mica cu cativa ani decat mine in clasa a 6-a si are un coleg care tot timpul isi bate joc de ea o tachineaza si rade de ea spune ca ii place de prietenului cel mai bun vorbeste despre ea si rade tot tipmul despre ea. l-am cunoscut pe acel baiat bineinteles nu chiar fata in fata dar am auzit spunand toate lucrurile despre ea.si acum ea imi cere sfaturi si eu nu stiu ce sa ii spun ma tot intreba oare de ce o tachineaza aveti voi vreun sfat?

5 răspunsuri:
| anOnimat01 a răspuns:

Poate acel baiat e putin invidios ca ei ii place de prietenului lui si vrea sa se faca si el atent fata de ea! Sa ii atraga atentia!

| alExUtZaDraGUtzICa a răspuns:

Pai un singur lucru stiu:Cine se bate se iubeste! Asa ca s-ar putea sa o placabig grin pentru ca baietii cand isi exprima dragostea o fac ciudathee hee. Sper ca vam ajutat. Funda:X?

| Ellysssey a răspuns:

Spune-i ca mai sunt fete care trec prin situatia... daca il ignora,dar sa-l ignore cum trebuie,sa nu il bage in seama,sa plece din cls cand mai face asa, si sa se tina de chestia asta o vreme, si el o sa se plictiseasca.sau ar trebui dar asta nu cred ca merge.sa se duca la el si sa-i zica sa-si vada de viata lui ca s-a saturat.oricum nu e treaba lui de cine ii place sau cine o place pe ea...daca nu merge prima varianta si chiar nu inceteaza ar trebui sa-i inchida gura. unii oameni nu stiu cand devin enervanti si cand trebuie sa se opreasca.angryangryoricum linisteste-o si spune-i sa se duca la scoala fara emotii, sa incerce sa-l ignore, sa para nepasatoare. oricum nu se termina lumea daca prietenul cel mai bun al aluia afla ca ei ii place de el.iti doresc bafta si tie si verisoarei tale!

| celsia98 a răspuns:

Foarte simplu... te duci la el si ii spui ca daca mai zice chestii de astea incepi si tu sa pornesti zvonuri.

| Ionela_6853 a răspuns:

Poate o tachineaza de nebun ce este... poate o tachineaza pentru ca ea poate i-a facut ceva rau sau poate o tachineaza pentru ca o place.