| Pwp_Ralu_1971 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa.Fosta lui e cea mai buna prietena a mea.Am rugato sai spună ce simt si el a avut o reacție de genul :"Spunei ca si eu simt ceva pentru ea."Nici acum nu am inteles ce inseamna asta.Au aflat cateva fete din clasa si au inceput sa scrie pe tablabig grinan (numele lui)+Raluca (numele meu) =♥. Bineînțeles ca a vazut un coleg care tachineaza pe toata lumea si de atunci tot isi bate joc si zicetot felul dr chestii ca as fi cu Dan si chiar ia spus asta mamei unei colege.Dan a parut sa se supere si sa certat cu baiatul care isi batea joc, care de altfel era printre prietenii lui cei maim buni.Ce parere aveti si ce ar trebui sa fac ca sa il opresc pe Matei (colegul care isi bate joc)?

1 răspuns:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Nu trebuie sa iti pese ce zic ceilalti despre tine, si ar trebui sa prinzi unpic de curaj sa ii zici tu ce simti persoanei iubite ca nu se intampla nimic.
Nu cred ca ar trebui sa faci nimic, sa ii lasi pe ei sa se calmeze ori sa ii rogi tu sa inceteze ca nu are nici un rost tot acest balamuc.
Peace!