| madycumada a întrebat:

Deci cand ma epilez cu bigul imi apar mereu niste punctulete rosii mici. Ce pot sa fac ca sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| rebb a răspuns:

Ai facut o iritatie. Sfatul meu e sa nu te mai epilezi cu bigul, incearca cu crema daca nu suporti cu epilatorul /ceara. Poti sa iti exfoliezi picioarele si sa te dai cu crema, mai pe scurt, sa le ingrijesti. In timp o sa iti treaca, dar nu te mai face cu bigul! Nu e avantajos deloc.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Te iriţi. Încearcă să te epilezi cu altceva. Sau dacă alegi această metodă fă-o seara pentru ca până dimineaţă ele să treacă.

| Lorena a răspuns:

Bunahappy

Este normal sa iti apara, deoarece pielea este mai sensibila.
Si mie imi apar.
Este foarte normal sa iti apara cand big-ul face contact cu pielea.
Daca ai pielea foarte sensibila poti sa te iriti!

Sper ca te-am ajutat!kiss

Bafta!kiss

| stefy_9615 a răspuns:

Incearca sa iti iei un aparat de ras.ma refer la ceva de genul braun silk epil. e cel mai bun.happy