| Ellyka a întrebat:

Hi! in cateva zile plec la mare si as dori sa ma sfatuinti cu ceva, de fiecare data cand ma epilez fie cu crema fie cu epilatorul la cateva minute imi apar mici punctulete rosii, ce as putea face pentru a evita aceste iritatii? pls help me... fundita:*

Răspuns Câştigător
| JustMe_8650 a răspuns:

Nu sunt iritatii, este normal sa apara, in momentul in care smulgi friul de par, porul in care a stat ramane gol, acele punctulete rosii sunt porii in care au fost firele de par.
Dupa epilare da cu alcool medicinal(spirt) pe toata zona epilata si nu mai aplica alte creme sau lotiuni postepilatoare.
In cateva ore, maxim 24 de ore, ele vor disparea.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Epileazate inainte cu o zi daca te epilezi in ziua aia si intri in apa vaiii e super naspa te ustura tare

| anonimous_4597 a răspuns:

Daca ai pielea sensibila mai bine nu da cu spirt...
eu stiu de la o asistenta medicala, a zis sa dam cu zat de la cafea
si iti zic, e destul de bun...