| RyanFlame98 a întrebat:

Deci,cum sa incep,imi place foarte mult de o fata,si sunt aproape sigur ca si ei ii place de mine,dar de fiecare data cand incerc sa-i spun ce simt, pur si simplu ma blochez. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| JonD a răspuns:

Hei.Am trecut si eu prin aceeasi problema ca tine, doar ca la mine a durat in jur de 3 ani, in care am reusit sa o fac, fara sa vreau, sa ma urasca.Asa ca te sfatuiesc sa o faci direct, chiar daca e greu, dar daca incerci prin diferite metode s-ar putea sa faci mai mult rau.La fel ziceam si eu, nu pot sa ma duc direct si am ajuns unde sunt acum. Uite un pont: Cel mai bine ar fi, parere mea, sa ii dai un trandafir cu un bilet pe care sa scrii ''Te iubesc'' sau ce crezi tu ca i-ai putea scrie.Multa bafta omule! happy

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sa-i spui in mod gradat; la fiecare intalnire cate putin, iti va fi mai usor sa"recunosti" pe bucatele, in plus e posibil ca si ea sa spuna ceea ce simte pentru tine, lucru tare imbucurator si incurajator.Numai bine.happy

| andreia1099 a răspuns:

Salut daca esti sigur ca si ei ii place de tine de ce nu actionezi- nu trebuie sa incepi prin faptul de ai spune ce simt mai bine in fiecare zi fa-i complimente, mici complimente, arata-i ca observi schimbarile adica noua haina, coafura s.a. daruiestei ceva simplu :ciocolata, bratara... Apoi o sa-ti fie mai usor si vei putea sa-i spui ce simti sau ea isi va da seama Bafta)

| CalinPadure45 a răspuns:

O poti face! Doar daca tragi aer in piept sa iti capeti curaj s-o intrebi. Daca nu ii spui repede treaba se va raci si totul va fi trist/stricat. Asculta sfatul meu please!

| Sexybalamuc69 a răspuns:

Trebuie sa fi romantic gen o floare in banca, o scrisoare anonima si sa te ascunzi sa ii surprinzi reactia chestii din astea