| Gabytzzzu a întrebat:

Deci.de curand mi-am cumparat un nokia 5230. avea 2 linii cand l-am luat, iar cel de la vdf. mi-a spus sa pornesc telefonul, sa consum bateria si sa il las la incarcat 12 ore.Am facut dupa cum mi-a spus dar bateria m-a tinut toata ziua. iar a 2-a zi mai avea o linie.(Din 7). Deci aici vine intrebarea:Am gresit eu cu ceva? de ma tine atat de putin bateria?(tin sa mentionez ca nu am umblat pe el exagerat de mult si ca in manualul telefonului scria ca bateria nu necesita formatare si sa scot incarcatorul cand bateria e full)

2 răspunsuri:
| onik91 a răspuns:

Si eu am avut problema asta. dar din cate mi-am dat seama e de la temele preinstalate...cauta pe net teme de pe mobile9.com sau zedge.net si iti instalezi alte teme dar ai grija sa fie de format.SIS (doar astea merg nu si cele.NTH) eu am schimbat tema si ma tine cam o saptamana. chiar aproape 2 daca nu ma joc big grin

| gdm10 a răspuns:

Trebuie schimbata bateria. tine forte putin