| Alexandra1alexa a întrebat:

Deci
E baiatul asta de care imi place de mai mult timp, insa recent am putut,, descifra" sentimentele pe care le am pentru el. I-am zis prietenei mele cele mai bune chestia asta crezand ca si-a dat seama singura ( cea mai mare greseala din viata mea). Toti trei suntem in aceeasi clasa. Prietena mea, care o suspectez ca si ea il place, s-a dus direct la saracul baiat si l-a intrebat daca ma place fara ca eu sa ii dau acordul sau macar sa stiu ca vrea sa faca asta. El i-a spus ca nu, nu ma place. Totusi, dupa ore, baiatul a intrebat o prietena comuna de-a noastra tot de la scoala daca chiar il plac, ceea ce sigur nu ii sta in caracter, iar fata m-a acoperit si a zis ca nu. Problema aici e ca eu cu baiatul de care imi place nu suntem prieteni buni sau ceva ca sa... se ingrijoreze de asta. Suntem amici, si asta de putin timp. Deci nu ar avea un motiv sa o intrebe asta, mai ales sa astepte atata sa o intrebe, exact la sfarsitul ultimei ore.
Mda, stiu ca suna al naibii de cringe povestea si va veti sparge de ras, dar na, asta e laughing)

1 răspuns:
| VladCristian1993 a răspuns:

Dacă ai afla că un băiat te-ar plăcea, să înțeleg că nu te-ai interesa dacă e adevărat lucrul ăsta? Sau mai bine zis, te-ai interesa dacă ți-ar plăcea de el sau ar avea el șanse ca ție să îți placa de el? Cred că puțin ți-ai răspuns singură la poveste și tu, de fapt, știi că în viitorul apropiat sau îndepărtat ar fi posibil să-i placă de tine big grin