| eu.;] a întrebat:

Deci. e vorba de taicameo care ma exaspeereaza.
le-am spus alor mei ca o sa merg la strand saptamana viitoare, mama a fost de acord da tata nu, ca de obicei,.
acum nu mai stiu ce sa fac, cand ma gandesc ca n-o sa ma lase niciodata singura si niciodata no sa fac ce vreau!crying(((
maama mi-o spus ca vine ea cu mine la strand si sta deoparte, si pe mine ma lasa cu fetele, da acum toata lumea merge singurastraight face

si plus caldura asta, nu mai stiu ce sa fac.sad

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Buna.
Cu totii ne confruntam, ne-am confruntata si ne vom mai confrunta cu problemele de acest gen.Cand iti faci sperante si esti sustinut de un parinte, hop celalalt se opune, distrugand tot. Daca mama ta te intelege si e de acord, dc nu vorbeste cu el sa fie mai maleabil?
Pana la urma urmei, nu te poate tine o viata in casa... Spune i ca vei merge cu mama ta, ca va fi atenta ce faci si poate il vei convinge.

Succes!kiss

2 răspunsuri:
| LOVEsick a răspuns:

Asa sunt tatii, insa nu vad de ce nu te-ar lasa. Se duc multi copii, e o activitate mai mult decat normala pentru oricare dintre noi pe timpul verii. Incearca sa vorbesti cu el si sa-i explici ca mergeti mai multe fete, ca n-o sa faceti nimic rau. Poate ii este frica sa nu patesti ceva... incearca sa-i explici ca o sa ai grija. Sau vorbeste cu mama ta, poate o sa poata ea sa-l convinga. Daca te lasa sa iesi o data, de doua ori. o sa se mai obisnuiasca pe parcurs, cand o sa vada ca vii intreaga acasa :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te cu maikta, doar no sa rada de tine, daca da atuni nai prieteni adevarati, da ma rog, du-te cu ea si rogo sa te lase singura