| Marinescu_Ariana_2000 a întrebat:

Am 14 ani si mama nu ma lasa sa ma duc la ștrand cu niste prietene. Fetele cu care merg au voie si una chiar este mai mica cu un an decat mine si o lasa, dar pe mine nu. Tot spune ca se intampla multe la ștrand si nu ma lasa sa merg decat cu ea. Da inteleg daca as fii o fata care sa nu o asculte, dar eu fac numai ce spune ea. Vreau si eu putina libertate...cum sa o fac sa ma lase?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Libertatea pe care ti-o doresti o vei primii la 18 ani, cand devii majora.
La 14 ani esti inca un copil si daca ti se intampla ceva rau, parintii tai vor regreta toata viata.
Ii inteleg perfect pentru ca, vad cazuri disperate cu copii buni si cuminti, care ajung sa fie rapiti si vanduti prin strainatate, sau violati, batuti sau mutilati.
Sincer, nu ai nevoie sa mergi la strand fara parintii tai, trebuie sa intelegi ca este spre binele tau!

| WaterDrop a răspuns:

Mai asteapta 4 ani si apoi vei avea toata libertatea pe care ti`o doresti.Mama ta stie ce spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 16 si tot nu ma lasa mama la strand, decat daca merge si ea sau sora mea. Cum sa o faci sa te lase? Daca ai frati sau surori poti sa ii rogi sa te ajute sa o convingi sau sa mearga cu tine, daca nu sa mearga vreun parinte sau cineva pe care il considera ea de incredere cu voi happy Bafta!

| horansgang a răspuns:

Ascult-o ca iti vrea doar binele. ai toata viata inainte, vei avea timp de distractii:*

| Oriolg a răspuns:

Ai putea sa încerci sa ii explici ca tu esti ascultatoare(dupa cum te-ai descris) si ca ar putea sa mearga sa te controleze sau poate sa te sune oricand ca sa se asigure ca esti bine. Nu te certa pentru ca nu vei rezolva nimic. Explica-i lucrurile cu calm si poate vei reuși.

| icewolf1991 a răspuns:

Iti iei un iubit happy