| Xonia a întrebat:

Deci fratemiu astazi a fost pe afara si se juca cu mai multi baieti si o tanti le-a luat mingea ca cica au dat cu ea in fata ei...si era mingea lu fratemiu.
Si maine ma duc pe afara si vreau sa. i cer mingea inapoi.Cum sa-i zic? Si vreau sa o iau si cumva la misto, ma rog...intelegeti voi.
Deci ce sa-i zic? Vreau sa ne dea mingea inapoi.

5 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Te-as sfatui sa nu o iei la misto...
Te duci cu fratele tau si chiar ii spui "Ma scuzati doamna, imi pare rau dar din greseala fratele meu a lovit din greseala cu mingea si acum ii pare rau si va roaga frumos sa-i dati mingea inapoi daca doriti", o sa urle oleaca da o sa v-o dea inapoi
SUCCESwinking

| Aηηy a răspuns:

Te duci cu fratele tau si ii ceri mingea, o iei cu frumosul si zi`i ca nu o sa se mai joace in dreptul ei. Dar nu te sfatuiesc sa o iei la misto, ca poate nu ti-o da... dar ce drept are ea sa va ia mingea. Mai inteleg ca sa ii spuna sa se joace mai incolo dar nici chiar s aii ia mingea.

| Siracuzia a răspuns:

Pai... spune-i ca este mingea ta nu a fratelui tau, spune-i ca el ti-a luat-o fara permisiunea ta si tu nu ai nicio vina pentru ca nu stiai de chesti asta.happy

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Te duci la ea, îi spui „Sărut mâna", îi spui că fratele tău a dat cu o zi înainte cu mingea în fața ei, fără intenție. Îți ceri scuze și pe viitor veți fi mai atenți. După faptă, îmi dau seama că este o femeie cam „arțăgoasă", dar dacă o „perii" puțin, o vei îndupleca și îți va da mingea. Că doar a fost un simplu incident și e mingea fratelui tău, nu a ei. Dacă nu ți-o dă, spune-le părinților tăi ce s-a întâmplat, și că s-a întâmplat din greșeală, v-ați cerut scuze, dar doamna nu v-a dat mingea înapoi. Sigur dacă intervin părinții tăi, o să vă recuperați mingea. Succes!

| wolfer18 a răspuns:

Bine i-a facut