| OanaMajoMadness a întrebat:

Deci hai sa va spun :

Imi place de un baiat de 14 ani (ia implinit de curand). Suntem vecini si familile noastre sunt prieteni (prieteni de familie daca vreti). Cand mergem la ei (familia mea), parintii merg in bucatarie si povestesc iar eu raman singura cu el.Se comporta foarte frumos atunci: radem,ne jucam, ne simtim bine

Cand mergem afara (suntem un grup, iar eu sunt singura fata, pe langa ca mai sunt 2 baieti fara el) se comporta foarte urat cu mine.Ma imbinge si chestii de genu.Ma face nesimtita (oricum,in grupurile de afara prietenii asa vb la noi la bloc) si ma deranjeaza

Uneori simt ca ma place, dar nici o data nu am avut curaj sa ii spun ca il plac ca si cu restul baietilor... poate ca cu el e diferit dar chiar nu stiu ce sa zic

Daca aveti idei in legatura cu ce sa fac

Inca o intrebare pentru baieti: Voi asa va purtati cand placeti o fata, vb urat cu ea cand is alte persoane de fata si va purtati fffff frumos cand sunteti singuri cu fata respectiva?

Ms si dau Funda pentru raspunsul care m-a ajutat cel mai mult

Răspuns Câştigător
| LoveMeX a răspuns:

Pai gand este singur cu tine se poarta frumos.Dar daca este in grup nu iti da atentie deoarece nu vrea sa stie baietii ca te place.Asa mi-au facut si mie baietii.Nu te ingrijora.Te place

| OanaMajoMadness explică (pentru LoveMeX):

Si cum as putea sa ii spun ca imi place si mie de el.mie teama sa nu fiu ranita sau sa nu rada de mine...

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Uneori baietii se lauda tocmai cu,, duritatea,, in fata fetelor.Deci n-a depasit complet faza de copil.Dar ii poti vorbi despre asta in momentele cand se poarta frumos, la ei acasa.

| AmxMod a răspuns:

Iati inima in dinti si spune-i ca il placi, daca nu intrebal asa : ma placi?, ma iubesti? spune-i ca il placi inainte de a fi prea tarziu

| Dragos1314 a răspuns:

Pe mine sincer nu ma intereseaza ce cred prietenii, adica daca prietena mea nu arata asa de bine sau ceva de genul asta.In fine, revenim.Eu ma comport cu o fata (daca o plac) frumos daca sunt in public cu ea si daca sunt singur nu ratez ocazia si ii spun direct ca o plac..Simplu! Si acel baiat sigur te place.