| Equ1n0x a întrebat:

Deci... Imi place de un baiat, dar nu prea vorbesc cu el (e cu un an mai mare) si habar n-am cum sa fac cunostinta cu el sau sa gasesc subiecte comune... Cel mai bun raspuns ia funda!

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Prin prieteni comuni puteti face cunostinta.

| Daaniell a răspuns:

Baietii(majoritatea) sunt mai rusinosi decat fetele in ziua de azi.
In primul rand intereseaza-te de hobby-urile lui, si fate interesata despre ele( daca ii place fotbalul, spune-i ca iti place de un anumit fotbalist; daca ii plac masinile, spune-i ca iti place aceeasi masina, sau apropiata)
daca sunteti la scoala, cere-i un pix, stilou etc, spune-i ca i le dai la sfarsitul orelor, si incearca atunci sa glumesti cu el.
Incearca sa fii prietena cu prietenii lui, cat de cat.
Joaca putin teatru, fate ca te impiedici de ceva, pe langa el, dar SUBTIL.
Daca toate astea au sa dea roade, atunci o sa isi dea si el seama ca il placi si poate ca...

| laviniapopescuu a răspuns:

Fa cunostiinta cu el prin alti prieteni
pur si simplu mergi si vorbeste cu el, gaseste un subiect care crezi ca-i place (gen fotbal, jocuri).
Depinde si de varsta pe care o ai, daca esti de 14-15-16 iesiti in oras cu alti prieteni comuni si tie si lui.