| foreveryou a întrebat:

Deci la scoala am dat un test ( initial) la civica ( specialitati) si a trebui la ultimul exercitiu sa dam ex. de persoane care lucreaza ( muncitori, ingineri, sefi) iar eu am inteles ca trebuie sa dam exemple de persoane care sunt platite(fiindca muncesc) eu am pus in plus si femeile gravide, crezand ca se refera la ce, presupuneam eu in fine azi ne-a adus testele si profa ne-a intrebat :" -Copii, de cand muncesc gravidele?! ca asa a scris cineva-n test" iar dupa mi-am dat seama de greseala pe care o facusem iar toata clasa a inceput sa rada, profa nu a zis cine a scris ci :" - O sa vedeti saptamana viitoare " mie imi venea sa intru in pamant de rusine, iar toti din jurul mau erau : " tu ai scris asta " si intrebau asa pe toata lumea, eu am raspuns negativ si am plecat direct acasa ca era ultima ora, iar maine sigur o sa aduca vorba despre asta si o sa fiu chestionata rolling on the floor), iar intrebarea mea este ce sa fac?! sa recunosc sau sa mint? mi-e ca daca o sa se afle o sa fiu batjocorita si considerata o proasta laughing)), insa sunt doar cascata happy. laughing) ( mai ales ca sunt boboaca, nu cunosc pe nimeni si nimeni nu ma cunoaste ca persoana, iar eu nu vreau sa fac o impresie gresita sad )

1 răspuns:
| Minaaa a răspuns:

Dar oricine greseste... nu o sa se intample nimic daca recunosti. Cel mai bine este sa le explici colegilor tai ce ai inteles tu daca ei o sa te intrebe. Nu te ascunde, poate ei o sa afle, iar atunci o sa te judece mai aspru...