| LuluLu a întrebat:

Deci mama mea e cea mai putin mama(suntem bune prietene, discutam, barfim...), e genul de mama modena chiar daca e mai batrana(are facebok, Hi5, stie sa umble la calculator), ne iubeste mult, chiar daca sta pe net are timp si de noi(sta 2-3 ore la calculator, si restul cu noi), daca vreau sa mananc 5 inghetate ma lasa dar imi spune ca nu ar trebui e o mama cool, nu mi-e rusine sa ies cu ea din casa(colegi spun ca ar vrea o mama ca ea), si nu stiu cum as putea s-o intreb daca pot sa port sutien(sora mea poarta de la 14 ani si m-a trimis cu ea), nu stiu dc nu imi cumpara ea dar mi-e rusine de soramea sa-i zic sa vina cu mine. ce as putea face?

3 răspunsuri:
| buterfly a răspuns:

Pai draga mea, nu trebuie sa iti fie rusine sa-i spui surori tale sa vina cu tine sa iti cumperi un sutienwinking, pana la urma e ceva normal.
Daca nu cere-i bani mamei tale si du-te singura!winking

| Valisha18 a răspuns:

Pai, chiar trebuie sa porti sutien? Ai sanii atat de mari? Scuze ca spun asta, dar la noi in clasa, era un obicei de a purta sutien si daca purtai, erai cool. O fata si-a pus sutien si chiar nu avea nevoie ( era plata pe piept) si toti au ras de ea in ultimul hal, ca vrea sa se dea mare. Te intrebam doar asa, dar daca chiar ai nevoie, spune-i ca transpiri si ca ti se vede prin bluza uneori. Sau daca mama ta spune ceva de genul: E, da!, spune-i ca si ea poarta sutien si sa stea si ea o zi fara sa vada ca transpira, ca o dor, etc. Daca tot vei amana momentul nu va fi bine. Sau daca nu ai nevoie chiar de sutien, spune-i sa-ti ia o bustiera. E un moment, mai greu da, si poate ca ea nu va accepta faptul ca fiica ei nu mai e aceeasi fetita draguta si naiva de la 6 ani, dar trebuie sa discuti! Trage aer in piept si fa-o! Nu-ti face un plan cum vei spune, pentru ca crede-ma, te vei incucrca si emotiona mai rau. Improvizeaza, spune fix ce gandesti. Daca te gandesti vreau si eu sutien, atunci spune-i asta! Nu fi timida! Sa stii ca exista chestii mult mai jeante decat asta! Prinde curaj! happy

| Alllllexandra a răspuns:

Spune-i mamei tale.E singura solutie, iar daca e asa cool cum zici u te va intelege.Succes.