| Ana2013 a întrebat:

Deci...nu stiu cu ce sa incep! Imi place enorm de mult de un baiat si nu stiu cum sa ii spun asta...adica nu vreau sa ii spun,as vrea sa faca el primul pas, doar ca e o mica problema! Nici nu ne salutam! Imi stie numele..cred, si este in clasa cu sora mea..totusi il vad ca se uita la mine! Adica nu neaparat insistent, o privire, dar mai demult m-a privit indelung! Help! Si repede!

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Pune pe cineva sa il intrebe daca te place.

| frostxtq a răspuns:

Cel mai simplu sa te apropii de el: prin sora ta. Cere-i ei facebook-ul lui, virtual e mai simplu si nu ai asa multe emotii.

| GYGYLATINO a răspuns:

Eu zic sa i spui tu ca il placi sti si tu ca baietii nu mai au curajul care la avut vreodata fetele au asa tupeu sau daca nu sfatul meu ar fi ceva jucativa in scoala in clasa adevar si provocare si si asa ca daca e sa pice pe el si tu sa i dai provocarea sau sora ta sa il intrebe te provoc sa ne spui de ce fata iti place din scoala sau clasa si asa ai afla adevarul.))))) daca nu intreaba-l tu p el daca ii place de tine si stai linistita ca nu va lesina daca e sa lesina fa i o respiratie )))) gura la gura )))))

| Burjon a răspuns:

Daca nu ii dai de inteles ca-l placi, nu rezolvi nimic!

| AcadeaAnonima a răspuns:

Este in clasa cu sora ta? Atunci e simplu : atunci cand merg in oras cu clasa lor, iti rogi sora sa vii si tu. Incearca sa o apropii pe sora ta de el, pentru ca asa te apropii si tu. Atunci cand ei vor deveni prieteni, propune-i surorii tale sa va intalniti toti trei : el, ea si tu.
Bafta love struck

| Robert_Stefan_1905 a răspuns:

Tu asteapta ca el o sa te bage in seama peste cativa ani. daca abordati asa problema, ma refer acum la tine, ai de pierdut. Fa-i un semn ceva sau spune-i direct, IMI PLACI. Sa sti si tu daca ai vreo sansa sa va imprieteniti sau, ce sa zic, Incercarea Moarte n-are happy