| GhGeorgiAnA2 a întrebat:

Deci sunt într-o situaţie ridicolă! sad... M-am îndrăgostit de un băiat care are iubită de un an! Subliniez că se poartă super drăguţ cu mine şi zice că sunt prietena lui cea mai bună.dar eu vreau un alt tip de relatie între noi doi! El ştie de sentimentele mele dar îmi zice tot timpul că sunt doar cea mai buna prietenă a lui! sad A mai zis că dacă nu era iubita lui eram eu în locul ei! Îmi puteţi da câteva sfaturi? Dau fundăă! kiss

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Cel mai bun sfat este să rămâi tot în această relaţie de prietenie, poate într-o zi se vor certa şi ghici la cine o să vină.

Fi deşteaptă şi lasă-i să fie fericiţii împreună.

Te pup.

| GhGeorgiAnA2 explică (pentru Dariusuu):

laughing Multumesc pentru sfat! Poate o sa vina o zi ca aceea! big grin

| GhGeorgiAnA2 explică (pentru Dariusuu):

Multumesc mult! Si te pup si eu.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Naspa situatie! Sfatul meu este sa nu te bagi! Are iubita de 1 an, inseamna ca o iubeste si este ceva serios intre ei. daca incerci sa fii vicleana si insisti ca vrei o altfel de relatie intre voi, nu faci altceva decat sa demonstrezi ca esti o a treia roata. Cred ca ai observat si tu multe fete care pun statusuri de genul "Si ne iubeam, pana s-a bagat "aia" intre noi" si foarte multe insulte. Banuiesc ca nu vrei asta. Si apoi, pune-te in pielea fetei : sa spunem ca ei se despart si voi o sa fiti impreuna, dar dupa un an el sa vina la tine si sa iti spuna "Nu mai merge asa, ne despartim".tu cum te-ai simti? Gandeste-te ca daca acum el s-ar desparti de ea, in viitor, ce il opreste sa nu se desparta si de tine? Nu stau asa lucrurile. Stiu ca in dragoste si in razboi totul este permis, dar este vorba de bun simt si respect fata de celalalt. Eu spun sa te multumesti si sa te simti norocoasa ca macar vorbeste frumos cu tine si te considera cea mai buna prietena a lui, cat despre relatie, lasa-l! Fii destepata si nu te comporta ca restul fetelor, o sa isi dea el seama in viitor. Pupici.

| GhGeorgiAnA2 explică (pentru anonim_4396):

Stiu.nu am incercat sa le stric relatia pentru ca si eu am patit-o o data sad. dar. tocmai asta voiam sa aud de la cineva si iata ca mi-ai iesit tu in cale big grin si e un sfat foarte bun.ma gandeam sa renunt dar nu eram prea sigura.dar atata timp cat si altii vad la fel situatia o sa renunt! Iti multumesc din suflet! :* Te pup si eu!