| Ovidiu200 a întrebat:

Deci ziua mea este pe 1 aprilie dați-mi idei de farse la școală sa ma pregătesc laughing

Răspuns Câştigător
| simona_5702 a răspuns:

A murit...
Te duci la cineva, o faci pe suparatul, il iei in brate si ii spui ca a murit cineva. El/ea te va intreba cine si tu scoti din buzunar un bat de chibrit ars!

I APRILIE
DE I APRILIE DUTE LA UN COLEG DE LA SCOALA SI SPUNE-I CA A VENIT MAICASA LA SCOALA...SA VEZI CUM REACTIONEAZA FRATE... MI S-A INTAMPLAT SI MIE

Suna pe cineva si poarta-te parca ea te-ar fi sunat La telefon e misto ca te poti da drept orice vrei tu si sa vorbesti in numele acelei persoane, de exemplu poti sa inviti pe cineva in oras si sa te dai drept altcineva. Suna la un nr intamplator si spune ca vrei cu Ion si ca vrei sa lasi un mesaj. O sa zica ca nu e nici un Ion, pe spui nu e nr si zici ca el asa ti-a zis. Apoi pune pe altcineva sa fac acelasi lucru (de preferat sa fie de sex opus cu cel care a sunat mai inainte). Apoi, suna peste ceva timp si zi ca esti Ion si intreaba daca te-a cautat cineva.

Poti sa lipesti o fisa sau o bancnota pe jos la intrarea in clasa/afara pe trotuar! O sa fii surprins cati or sa se aplece sa o ridice!
Asta chiar mergeelaughinglaughinglaughing

Pe 1 Aprilie poti sa bagi in cutia postala a prietenilor o scrisoare facuta frumos (stampilata) prin care sa-i anuntati ca fiica/ fiul lor va fi exmatriculat intr-o saptamana si ca sunt obligati sa se prezinte la scoala in data de XX. XX. 2009 la ora XX pentru o sedinta cu directorul.

Si ziua mea e tot pe 1 apriliee!

Succes cu farsele!winkingwinking

Imbratisare
De 1 aprile duceti-va la cineva pe care nu il cunasteti, strange-l in brate si spune-i ca de cand nu v-ati mai vazut si ce a mai facut?

2 răspunsuri:
| JustOurSmile a răspuns:

1.Ai putea sa iesi inaintea colegilor tai de clasa sa le spui ca nu vine profu`/a` sau ca nu mai faceti scoala si ca megeti acasa.
2.la un profesor mai bland va puteti ascunde in clasa sau in afara acesteia si sa ramaneti 4-5 in clasa care sai spuneti ca restul colegilor au plecat acasa.

| emilpor a răspuns:

Doresti sa faci o farsa profesorilor? Fa schimb de clase cu o alta clasa. Am facut asta anul trecut, tot liceul. Fugeau profesorii dintr-o parte in alta la primele ore. Am pierdut ora de mate si asta e important. laughing