| Illegalfreako a întrebat:

Despre ce se invata la fizica in clasa a 6-a? Trec la toamna intr-a 6-a si simplul fapt ca imi trebuie caiet de matematica ma sperie.

Răspuns Câştigător
| Josh a răspuns:

Salut! In clasa a 6-a debia incepi Fizica... o materie noua dar nu atat de grea. Trebuie sa inveti foarte mult definitile fiecarei lectii si cam atat e foarte mult de scris. Fizica e sora mai mica a Matematicii deci in a 6-a va trebuii sa inveti Fizica si pentru Matematica... Succes si o sa vezi ca no sa fie atat de greu happy

10 răspunsuri:
| sceptic a răspuns:

Nu e cazul sa te sperii, fiind primul an de Fizica nu o sa va ia chiar tare, printr-a 7-a o sa vezi cat de urata e.

| iustii21 a răspuns:

Oo.nu trebuie sa te sperii chiar deloc.EU trec intr-a 7-a si fizica mi s-a parut floare la ureche intr-a 6-a.Invatati despre volume, arii, fenomene termice.muuulte multe lucruri noi.Va fi si mai frumos deoarece veti face experimente. Veti masura volumul anumitor lucruri, veti dilata anumite lucruri.E foarte frumoasa fizica.hee hee SPer ca te-am facut sa nu iti mai fie frica de aceasta materie.Pa pa:*

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Despre magneti, delta si veti face exercitii

| Rebeca269 a răspuns:

Eu trec in a7a.pai fizica e oarequm o matematica eu sinveer uras fizica si matematica de aia am avut media 8.50 la fizicalaughingpai o sa inveti descpre transformari, ce contine un bec, ce este tensiunea si astfel de chesti si da ai nevoie dde caiet de matehappy
Smilehappy

| Josh a răspuns:

Salut! In clasa a 6-a Fizica e o materie noua deci nu e asa de grea... Trebuie sa inventi foarte mult definitiile fiecarei lectii si cam atat. Ea este sora mai mica a Matematicii deci o sa-ti foloseasca daca inveti la Fizica si pentru Mate... Succes! O sa vezi ca nu e atat de grea happy

| Josh a răspuns:

Scz pentru 2 rasp... am dat din greseala credeam ca nu s-a trimis big grin

| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

Viteza, curentul elecric in ce se masoara, tensiunea curentului elecric etc., lungime, vei calcula viteza si multe altele!

| Illegalfreako explică:

Multumesc tuturor! Nu e tocmai genul meu dar voi incerca sa ma descurc.Totusi,depinde de profesor.

| DarkBlood32 a răspuns:

Si eu trec in a 6-a. Este primul an de fizica. Deci nu te speria. Inveti despre electricitate, experiente, optica etc. Vor fi lucruri usoare. happy
Succes.

| TheMassterOfWorld a răspuns:

Buna! De obicei, clasa aVIa e primul an de fizica. deci va trebui sa te confrunti cu ceva notiuni generale despre fizica, iar mai apoi diverse capitole gen: lucrul mecanic, stari de agregare, optica, electricitate! E destul de interesant daca ai aptitudini spre asa ceva, daca nu, s-ar putea sa nu te atraga! Multa bafta!:* Funda?batting eyelashes