| Daria a întrebat:

Din ce in ce mai multe pitipoance. Pur si simplu nu mai vezi o fata cu o frumusete naturala, fara machiaj, care e frumoasa asa cum e.Intalnesti numa` specimene cu 2 kg de fond de ten, abuz de lip-gloss(nu oricare, numa roz fosforescent), unghii de 20 de cm, si lita poate continua. Voi ce parere aveti? credeti ca pitipoancele su fetele usoare au mai mult"succes "la baieti decat fetele cu adevarat frumoase si naturale?
Va rog rasp.cat mai sincer...

Răspuns Câştigător
| Ela_PuRpLe a răspuns:

Da, asa e si eu m-am saturat de atata falsitate.
Depinde de baiat, daca ii place o astfel de fata, ele atrag repede atentia dar mai degraba baietilor le plac fetele naturale, care stiu cum arata si fara machiaj.
Eu de exemplu nu ma machez mai deloc, cel mult folosesc gloss si putin rimel, si nu toate ziua decat rar.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce n-ar avea succes?hee heeCu cat arata mai mult cu atat sunt catalogate drept parasuteoh go onE normal sa aiba mai mult succes la baieti, pana la urma care baiat are refuza sa f--a una care e dornicaI don't want to see
Isi merita soarta pana la urma. Apoi incep sa planga ca le-a parasit "sufletul lor". Pai normal:din piti in piti ca un bondarel umbla toata varawhistling

| Bacemi a răspuns:

Eu tocmai sunt in compania unei frumuseti naturale. Mai sunt fete simpatice si dragute si naturale. Doar ca trebuie sa stii sa te comporti cu ele. Si apoi multi sunt rautaciosi cand vine vorba de o iubire sincera si curata. In loc sa o incurajeze incep cu atacuri si o calca in picioare. Iti spun eu ca fetele naturale sunt mai apreciate doar ca nu orice baiat are rabdare. Majoritatea vor doar sex si relatii trecatoare. Dar sunt si baieti care apreciaza fetele simple. Eu cel putin as aprecia mai mult o fata draguta natural, sincera si simpatica.

| Arthur a răspuns:

Pentru relaţii foarte scurte şi în lipsă de altceva. Surpriza e mare dimineaţa când te trezeşti lângă altcineva faţă de persoana lângă care te-ai culcat. Peste noapte masca se duce.

| LoveMusic a răspuns:

Păi piţipoancele nu au succes la băieţi, au succes la specimene de cocalari. :)) Da, eu sunt de acrod cu tine.Adică e foarte cool să fi puţin mai "în trend" şi să ai puţine fiţe să nu te conducă toţi ca pe o marionetă, cum vor ei. Dar nici ca piţipoancele astea, în exces. Ştii care e motto-ul meu pentru specimenele de "pitzi"? Uite: "Sunteţi frumoase, aproape culte, foarte proaste şi din ce în ce mai multe!". Aşa că dă-o în mama ei de lume :)) Trăieşte-ţi viaţa şi lasă-le pe ele :-j Uite melodie care li-se potriveşte: http://www.youtube.com/watch?v=sVitHXW4NHM :)) Fundiţă?

| Rukhsandra a răspuns:

Au succes la cocalari laughing
baieti destepti cauta fete normale, frumoase si "naturale" nu clona lu' bianca dragusan sau adelina varciu
nu sunt toti la fel ...fiecare cu gusturile lui uni prefera "bombe sexy" alti o fata draguta, la locul ei, cu care sa poata vorbi ceva nu sa fie proasta de bubuie rolling on the floor
dar din pacate in romania sunt promovate din ce in ce mai mult "fetele de plastic"

| Sun life a răspuns:

Tot ce e posibil happy. ELe se cred mai frumoase machiatestraight face.
depinde si de baiatstraight face.
eii vor o fata frumoasa cu care sa se laudehappy.
fete frumoase nemachiate foarte rarhappy

| gabystar a răspuns:

Eu de exemplu nu imi indrept parul, nu ma dau cu fond de ten, crede-ma chiar nu imi place lip-gloss-ul:-&, imi tai unghiile saptamanal
Sicrede-ma ca am mai mult succes la baieti decat pitipoancelehee hee

| silver19 a răspuns:

Din ce in ce mai multe pitzipoane! DAR si din ce in ce mai MULTI cocalari! nu uita... :-J ca sa scapi poti sa emigrezi ca alta solutie nu exista si nu va exista niciodata fiindca ei sunt cei mai promovati, la tv, ziare, pe strada etc... PREA putine fete despre care spui tu se mai gasesc in ziua de azi din pacate!

| rebb a răspuns:

Nu. Cel putin la baieti normali si cu capu` pe umeri, nu.

| byoana a răspuns:

Eu zic ca fetele cu o frumusete naqturala sunt din ce in ce mai cautate

| PetroBlack a răspuns:

Mi-a placut raspunsul lui ARTHURlaughing)) eu folosesc aproape zilnic rimel si creion negru si se vede f misto si un luciu, dar nu abuzez de ellaughing v'ati saturat de falsitate?! faceti ceva in privinta asta oameni bunilaughing

| aumih16 a răspuns:

Asta este viata daca sunt promovate mult pitzipoancele la tv de cocalari numai vorbesc candva poate mai erau fete normale dar acum foarte greu gasesti un baiat normal o fata normala in ziua de astazi daca nu apuci o fata normala iei ce ramane asta valabil si la un baiat nu numai la o fata problema este ca unii baietii vor fete dar in acelasi si fetele vor baieti cu care sa isi construiasca un viitor nu cu unii sau unele cu care sa isi piarda timpul degeaba de pomana ca nu au facut nici o sfaraila asa se pot acorda si sanse dar pana cand exista o limita care nu trebuie depasita deloc si mie imi pare rau ca si voi ca numai sunt fete si baieti cum erau odata dar asta si pentru ca numai voiau sa arate cum aratau odata si din cauza ca aratau plictisitor nu le conveneau anumite lucruri

| DomnuDari a răspuns:

Depinde ce vrei de la fata respectiva. o relatie stabila sau doar doar o mica aventura ca sa zic asa.Pentru o relatie mai lunga intotdeauna o sa fie preferate fetele naturale. Dar la prima vedere mai mult succes au "pitipoancele" ca asa le zici laughing.