| Mârr a întrebat:

Din iarnă îmi place foarte mult de un băiat. Am vorbit cu el la început și ne înțelegeam destul de ok. Apoi o prietenă a aflat că-mi place de el și i-a spus tot + că a mai inventat multe prostii despre mine straight face De atunci el nu a mai vorbit cu mine absolut deloc. Este foarte supărat. De câteva zile, când ies pe afară ne întâlnim cu găștile. El nu mă salută, nu vorbește cu mine... Dar parcă ieri am văzut că se uita la mine drăguț și nu numai eu am observat happy Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| MeeJenn a răspuns:

Si eu am trecut prin asta. Nici eu nu mai vorbisem cu el, iar dupa un timp am vorbit cu o prietena despre situatia asta si m-a incurajat sa vorbesc cu el. L-am intrebat daca e suparat pe mine... Nu mi-a raspuns la mesaj, asa ca mi-a fost mult mai simplu sa inteleg...asta pana cand am intrat a doua zi si am vazut ca-mi lasase un mesaj. Mi-a spus ca nu e suparat pe mine si ca nu s-a intamplat nimic, doar ca el crdea ca eu nu vreau sa mai vorbesc cu el. Am lamurit totul si am ramas prieteni. Iti spun si tie sa vorbesti cu el si sa lamuriti totul, sa il intrebi daca e ceva in neregula cu "relatia" dintre voi. Iar in legatura cu prietena ta, daca a facut asta inseamna ca nu-ti este prietena. Nu te mai consuma cu asta. Ea a fost cea care a avut de pierdut atunci cand ti-a facut asta. Arata-i ca nu-ti pasa de nimic in legatura cu ce ti-a facut ea si arata-i ca ai trecut peste. Sper sa-ti fi fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| razvi99 a răspuns:

Scapa de acea asa zisa prietena si incearca sa i explici tiplui toata situatia

| razvi99 a răspuns:

Scapa de asa zisa prietena sau pedepsesteo cu aceeasi moneda si explica-i tipului toata situatia

| DieHexe a răspuns:

In primul rand, aceea nu se numeste 'prietena'winking. Continua sa-l bagi tu in seama >:d< daca vezi ca evita, incearca sa-i explici ce s-a intamplat >:d