| Dannaa16 a întrebat:

Draga TPU, sora mea face 18 ani. Nu ma pricep deloc la compuneri sau dedicatii si de asta am nevoie de ajutor. Imi trebuie neaparat un fel de scrisoare catre ea. Va rog, ajutati-ma!

1 răspuns:
| TnCristinaa a răspuns:

Asta i-am scris eu surorii mele cand a facut 19 ani:A trecut timpul si noi ne-am schimbat, dar indiferent de circumstantele in care ne-am aflat..ai fost mereu,, sora mea'' Stiu cat de norocoasa sunt sa te am pe tine, dar nu totdeauna am stiut sa te pretuiesc indeajuns..pentru ca asa suntem noi oamenii Au fost multe suisuri si coborasuri in viata, dar impreuna am trecut peste ele si vom trece in continuare Anotimpurile vin si trec, ploile de vara se transforma in zapada, dar tu, oricat de departe ai fi, esti sora mea si ai intotdeuna un loc special in inima mea.Sunt sigura ca o sa ramanem la fel..chiar daca timpul o sa treaca. Fie ca Dumnezeu sa iti indeplineasca toate dorintele, sa nu iti ofere motive sa versi nici macar o lacrima, sa ramai la fel cum esti..chiar daca,, unele persoane'' nu suporta asta, sa te ridici dupa fiecare cazatura si sa mergi mai departe zambind, sa ti aproape persoanele care te fac fericita si sa le ignori pe acelea care iti doresc raul...nu se merita sa iti bati capul cu ele.tu meriti mai mult de atat
Orice s-ar intampla.o sa fiu acolo pentru tine
La multi ani!