| IngerasIngeras2013 a întrebat:

Dragii mei prieteni, anul acesta in clasa mea s-a transferat o noua fata! In scurt timp am devenit unele dintre cele mai bune prietene, poate ca imi ignoram putin ceilalti prieteni!
Acum trei saptamani eu nu am vrut sa o insotesc undeva ca ma grabeam, iar ea a loat o alta fata cu ea, cand s-au intors fata aceea mi-a spus ca Larisa (fata cea noua) m-a vorbit numai de rau (a zis ca nu ma suporta si ca sunt ca sluga ei), am fost extrem de dezamagita pentru ca aveam mare incredere in ea (ne spuneam toate secretele).
Acuma cand trec prin aceste momente dificile toti pe care ii credeam prieteni adevarati m-au lasat balta, iar pe cei care ii credeam falsi mi-au fost alaturi si au suferit impreuna cu mine!
Ieri cand s-a restit la o prietena de mea, nu am mai suportat si i-am spus tot adevarul!
Eu nu stiu ce sa fac deoarece ne simtim foarte bine una in preajma celeilalte! Ar trebuii sa continui prietenia cu ea, sa renunt la ea, sau sa fiu putin mai distanta de ea! Astept pareri! Va rog mult sfatuiti-ma si va multumesc ca ati avut rebdare sa cititi!

Răspuns Câştigător
| andri22 a răspuns:

Buna Cristina tu daca esti o fata buna, iart-o ca daca tu o ierti si pe tine te iarta Dumnezeu cum spui in rugaciunea Tatal Nostru:si iarta-ne noua gresealele noastre precum si noi iertam gresitilor nostri, fii buna si iartai pe cei care ti-au vrut rau barim fii tu mai buna, ca suntem si in postul Pastelui! Mult Noroc!

| IngerasIngeras2013 explică (pentru andri22):

Daa! C-am ai dreptate andri22 ca am iertat eu pe altii care mi-au facut lucruri si mai rele...iar ea nu mi-a spus secretele mele desi a avut multe ocazii! Multumesc mult, chiar o sa ma ajute mult sfatul tau! kiss

4 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare CristinaTinaElena, Ar trebui sa te imprietenesti cu cei care ti-au fost alaturi si sa ii lasi balta pe cei care te-au parasit, Bafta!

| IngerasIngeras2013 explică (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

Multumesc PorcusorulDeGuineeaV! Asa o sa fac, si....cu cat stau mai mult timp cu acei prieteni pe care ii credeam falsi, aflu ca sunt niste persoane deosebite cu care am multe in comun!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns (pentru IngerasIngeras2013):

Cu placere