| 009 a întrebat:

E adevarat ca mierea de albine ajuta la disparitia semnelor lasate de cosuri? cum trebuie aplicata(masti de aste)si de cate ori pe saptamana sau pe zi?

FUNDA! mersi mult

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un puternic cicatrizant.
Stoarce zeama unui castravete şi pune o linguriţă de miere, omogenizezi şi o aplici pe tenul curat timp de 15-20 de minute (mască). Face minuni.
Pa, pa.

| anka a răspuns:

Incearca mastile de aici: http://anka-flame.iblogger.org/?tag=acnee

Se spune ca miere de albine naturala in amestec cu scortisoara face minuni. sa iti spun o reteta pentru acnee.formeza o pasta din trei linguri de mere de albine si o lingurita de scortisoara pudra. aplica aceasta pasta peste cosuri seara inainte de culcare si spalatio cu apa calduta in dimineata urmatoare... daca tratamentul se aplica timp de doaua saptamani cosurile vor fi inlaturate de la radacina... te sfatuiesc sa iti pui un prosop pe perna pentru ca se murdareste si vezi ca provoaca mancarimi

miere de albine cu scortisoara mai ajuta si la

-ARTRITA
-CADEREA PARULUI
-INFECTII URINARE
-DURERI DE DINTI
-COLESTEROL
-RACELI
-INFERTILITATE
-DERANJAMENTE STOMACALE
-BALONARE
-BOLI CARDIOVASCULARE
-SISTEMUL IMUNITAR
-INDIGESTIE
-GRIPA
-LONGEVITATE
-INFECTII ALE PIELII
-CURE DE SLABIRE
-CANCER
-OBOSELA
-HALENA
-PIERDEREA AUZULUI

la ficare din aceste se aplica alta reteta nu ca si la acnee in cantitati diferite vreau sa spun

daca te ti de tratament sunt sigura ca o sa dea randament pentru ca mierea de albina ajuta la multe si mai ales in amestec cu altele

daca mai vrei informatii despre celelalte retete id meu kamelya_camy10

bafata