| Bisbiavatar12 a întrebat:

E grea materia de informatica din clasa a IX-a? Voi la ce liceu sunteti si cum vi s-a parut profilul de mate-info in clasa a 9-a big grin?

1 răspuns:
| ElenaSama a răspuns:

Profilul mate-info mereu a fost mai usor decat stiinte ale naturii, asta si in cazul bac-ului.
In primii doi ani de liceu, la real cel puţin, se fac aceleasi materii cu acelasi grad de dificultate.
Eu am terminat stiinte ale naturii si materia despre care vorbesti, mi s-a parut destul de usoara. In timpul liceului, nu aprofundezi materiile si doar o sa inveti lucruri de baza. Crede-ma, e usor. Si nu zic asta pentru ca am urmat altceva, ci pentru ca am avut ocazia sa vad cum e la ambele si sa le compar.