| AndreiPisoias a întrebat:

E permis sa te plimbi cu bicicleta pe o strada din sat fara sa trec de varsta minima de biciclist? Daca nu unde sa ma plimb (stau la sat si nu exista piste speciale) si nu imi place sa ma plimb pe ulite?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista varsta minima de biciclist? Ma plimb cu bicicleta de la cativa ani dupa ce am invatat sa merg si n-am avut niciodata tangente cu politia.

| AndreiPisoias explică (pentru anonim_4396):

Nici eu dar a venit politia la scoala si a zis pe cine prinde risca pana+amenda si la niste baietii chiar le-au dat amenda. Varsta minima era parca 14 ani.

| MotanAndrei a răspuns:

Plimbate prin sat ca nu te amenteaza / aresteaza nimeni happy