| riri_6194 a întrebat:

E prima oara cand scriu pe acest site si am o mare problema si o poveste foarte importanta pe care va rog sa o cititi. Iubesc un baiat de 5 luni. Il cunosc de mult timp dar acum simt ceva serios pentru el. Are o iubita de vreo 11 luni. Direct intr-un fel eu sunt iubita de dupa colt. Adica el e cu aia si iese cu mine, adica ne sarutam ne tinem in brate exact cum face si cu iubita lui. Poveste devine complicata pentru ca eu i-am zis ca nu vreau sa continuam asa si sa se hotarasca. Eu le-am spus si prieenelor mele ce se petrece intre noi si unele spun casi bate joc de amandoua. Nu neam mai vazut de o sapataman ca acu e plecat in vacanta si mai vb pe mess dar am inceput se ne certam, pentru ca eu am vrut sa vb serios si el a fost intr-un fel hai sa schimbam subiectu si eu am inceput sa vb rece dupa ce am observat ca sta pe invisible si nu ma baga in seama, si ca vb greu cu mine pe mess si mi sa luat. Il iubesc la nebunie. Am inceput sa vb si cu prietena lui si mi se pare de treaba. Intr-un fel imi vine sa-i spun dar nu. Mie dor de el. Am vb ca dupa ce se intoarce imi va spune ce a ales, dar acum ca vad ca nu ma mai baga in seama si asa nu stiu ce mai e. Sufar rau de tot ma doare, imi vine sa dorm si sa nu ma mai trezesc. Ce sa fac? Cum vi se pare. Va rog ajutor si dau funda?

Răspuns Câştigător
| dynakiss a răspuns:

Prietenele tale au dreptate, el va fraiereste pe amandoua, dar poate pentru prietena lui simte ceva mai mult... Stiu ca il placi mult, dar incearca sa fii indiferenta, vorbeste cu alti baieti...nu se termina lumea la el.

10 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Dar tie cum ti se pare? In primul rand, fii serioasa, nu-l iubesti, iar de nu-mi dai dreptate acum, in scurt timp imi vei da. Nu are respect nici pentru tine, nici pentru cealalata. Dar, mai grav, nici tu nu ai respect pentru tine! Te calci in picioare.
(2) Astepti sa vezi care-i urmatoarea lui miscare, cand tu ar trebui de fapt sa pui punct? A vazut ca-i merge, tu mare naiva find, el a continuat sa intinda coarda si tu i-ai dat voie sa se foloseaca de tine, si apoi de cealalata persoana. Mi-ar fi rusine sa stiu ca fac astfel de lucruri, si ca-i permit lui sa faca porcarii de genul. Este doar un joc se pare, dar vezi ca macar acum, cand stii situatia, sa iesi cumva cu fruntea sus. Chiar nu vrei sa vezi ce-i in fata ta? Cum a vazut ca nu-i mai joci jocul, si-a schimbat atitudinea. De te vei da cu capul de pereti mai incolo, sa nu tipi ca-i vina lui, sau a celor care vor urma, este si vina ta!

| myha a răspuns:

Calmeaza-te!
Dupa parerea mea, isi bate joc de amandoua. Mi se pare o aberatie ca umbla cu amandoua, adica din punctul meu de vedere ori ai o iubita, ori nu ai deloc.
Daca pe ea o iubeste este clar ca ar fi trebuit sa stea numai langa ea si invers, daca te-ar iubii pe tine.
Bun! Am inteles ca il iubesti. Cu timpul o sa iti treaca, dar numai tu decizi daca vrei sa ramai in continuare ' iubita de dupa colt'.
Cu privire la actuala lui iubita, eu cred ca are dreptul sa stie. Nimeni nu merita asa ceva.

Succes! >:d

| TeddyAn a răspuns:

Baietii au talentul de a mintii cu usurinta si de a avea o dubla personalitate. Din cele spuse de tine, dupa parerea mea, nu te iubeste si pentru el nu esti decat un "fun buddy". Totusi, daca are sentimente pentru tine, iti recomand sa faci pe suparata si te va cauta... Daca nu te cauta, lasa-l! Mai sunt si alti baieti frumosi in lume

| YourAngel a răspuns:

Hmm...parerea mea este sa te gandesti bine la cea ce vrei, si sa vorbiti sa va spuneti punctele de vedere fata in fata, sa fie totul deschis, sa nu va ascundeti dupa degete sentimentele, si sa te hotarasti dupa aceea daca merita sau nu prietenia si iubirea ta.
Tine cont ca baietii la varsta asta nu prea stiu multe, asa ca s-ar putea sa ii fie greu sa ia o decizie cu privire la viitorul vostru, viitoarea voastra relatie, daca aceasta va avea loc sau nu.Fii increzatoare in tine, si nu uita ceva nu este capat de lume! Balta are multi pesti!laughing

| dasda a răspuns:

Pai, din cate am inteles acest "baiat" cred ca a ales. o pe cealaltastraight face. Spune-i pe mess ca, tu tii la el, dar nu. ti place sa "iubita de rezerva", ca nu ai vrea sa. l pierzi. Spune-i ce simti! Poate te ignora, pentru ca crede ca nu. l mai iubesti.
Imi pare rau daca nu te.am ajutat si, bafta!

| Deutsssa a răspuns:

Daca el continua sa se intalnesca cu amandoua mai bine las-o balta... Trebuie sa se hotarasca. iar daca nu te mai baga in seama inseamna ca a ales-o pe cealalta. eu te sfatuiesc sa o lasi balta si sa incerci sa fiti doar amici. daca el este cu 2 fete inseamna ca nu merita niciuna.

| princessmaya a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti ca si cum ar fi sfarsitul lumii. Pune-te in locul prietenei lui. Ti-ar conveni situatia? Eu zic ca mai bine ar fi sa iti vezi de drumul tau si sa ignori toate gandurile ce duc la el. Ce te face sa crezi ca el ar putea fi doar cu o singura fata?! nu te merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il parasesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Toata vina este doar numai a ta. Din cate ai spus tu stiai foarte bine ca el mai are o iubita, nu trebuia sa faci nici un pas catre el odata ce stiaica ei sunt de 11 luni impreuna.Trebuia sa gandesti de 10, 20 100 de ori inainte ce o sa urmeze. Te sfatuiesc sa renunti la ideea asta. Te rog iarta-ma daca em fost dur cu tine sa nu intelegi gresit nu nu sunt nici de parte lui dar nici a ta nu am facut gestul asta dat nici nu mi s-a intamplat asa ca asta este doar realitatea. terog gandeste-te bine si sa imi dai dreptate bine.

| MihaelaaaaaMhm a răspuns:

Dupa parerea mea, ar trebui sa ii spui prietenului tau ca vrei sa vb serios cu el si sa nu isi mai bata joc. Poate ca ar trebui sa ii spui prietenei lui pentru ca adevarul tot o sa iasa la iveala intr-un final si mai bine acum decat mai tarziu. Dar daca ti asa de mult la el, ar trebui sa ramane intre voi doi. Spera in continuare!