| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca exista unii derbedei din gasti de cartier care nu-i bate nimeni in tot orasul?
Exista regele batausilor?

7 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Da exista si traieste la Polu Nord langa casa lui Mos Craciun.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu i-am întâlnit vreodată, dar s-ar putea, cum zici tu, să se creadă "atotputernici", fiindcă ei sunt mereu în cârdășie. Bănuiesc că atacă doar în haite, ca lupii, nu de unul singur. Asta le și dă curaj.
Regele bătăușilor? Asta, ce mai înseamnă? Un alt prost fudul? : ))

| Danzell a răspuns:

Daca vrei regi la bataie, ia-te de un bodyguard de club. iti da ala KO dintr-o lovitura. sau DPIR.
problema cu "derbedeii" e ca vin si cu gastile. deci indiferent ca il bati pe ala tot iti iei omor.

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

Daca vrei sa vezi, mergi la un derby gen dinamo steaua. te caci pe tine numai cand te uiti la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In orice oras exista tipi temuti. Ideal este sa nu-ti pui mintea cu ei, dar daca te ataca trebuie sa te aperi cat poti de tare. Intr-o bataie de strada singurul tau scop este sa iesi viu...chiar daca esti constient ca nu ai sanse, trebuie sa te aperi(dai la tampla, in gat, sub centura nu stai la discutii). Sper ca te-am ajutat!

| BrokenLight a răspuns:

Pai,hai sa iti spun punctul meu de vedere(fac karate de 8 ani jumate), nu exista neaparat un rege al batausilor.Ma gandesc ca intrebi asa deoarece ai probleme cu batausii.Nimeni nu este invincibil.Am vazut multi "batausi" care DOAR se cred foarte tari, dar in realitate ei nici nu au habar sa dea cu pumnul si in realitate pot fi batuti foarte usor, trebuie doar sa gandesti lupta.Problema este ca de obicei se iau de tine, apoi in caz ca isi iau bataie mai vin cu cativa, asa ca de preferat pastreaza-ti autocontrolul,(lupa este ultima solutie).In caz ca ai ajuns la partea cu lupta depinde numa cat de bine lupti, cum gandesti lupta(sa nu te panichezi) si sa stii sa te aperi.