| LanguageMaster a întrebat:

Copiii din găştile de cartier sunt derbedei?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Contează și ce găști. Eu una sunt într-o gașcă de cartier de oameni educați. Contează mult și zona unde crești, ce educație ai primit în primii 7 ani și cum te auto-educi.

| LanguageMaster explică (pentru SilviaDulcik):

Bătăuşii din găştile de cartier care se ocupă cu bătăi sunt derbedei?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru LanguageMaster):

Depinde cu cine vor să se bată. Dacă vor să se bată cu alți/alte băieți/fete de cartier, atunci e ceva normal. Dacă vor să atace lumea pe stradă, atunci da, sunt derbedei pentru că își atacă frații și surorile de patrie.

3 răspunsuri:
| DamarisEylul a răspuns:

Majoritatea, da.