| Andreea2209 a întrebat:

Este adevarat ca intr-o relatie varsta nu conteaza? Unii imi spun ca nu conteaza, altii ca da...Mie imi place de un baiat cu 4 ani mai mare decat mine si din cate am auzit ma place si el. Mama nu cred ca ar fi de acord sa fiu cu el dar as convingeo sa ma lase. Voi ce credeti, e mare diferenta de varsta?

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Off,aveam vreo 19 ani cand m-am dus dupa o pustoaica de 14 ani in o scoala generala...
Pustoaica arata femeie, cur, tsatse, tot ce vroiai
Insa era necoapta, era fraierahappyvroia masina, plimbari si toate cele.
Eu personal ..nu cred ca as mai putea sa am o relatie cu o minora, o relatie de iubire, ca alta relatie poate poate... (mai mult ca sigur nu as incerca, mie ca iau vreo 15 ani pe muchie) laughing))

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

Eu am 15 si sunt cu un baiat cu 2 ani su jumatate mai mic, desi, el este matur si cam de inaltimea mea. Problema e ca la tine el e mai mare. Deci are 18 ani. Tu ai 14. Probabil iti dai seama ca te-ai aventura intr-o chestie destul de periculoasa, avand in vedere faptul ca la varsta lui probabil are mintea in. parti interzise? Adica, daca este gentleman si ai incredere in el, eu zic ca e ok. Dar, totusi, daca ai vreo indoiala... Vorbeste cu mama ta. Eu personal as vorbi cu verisoarele mele (care sunt mature, maritate). Cere un sfat de la cineva mai mare. Dupa mine, varsta nu conteaza intr-o relatie, atata timp cat cei doi se iubesc. Cel putin stiu ca la mine e asa. Deci, pe scurt. Daca iti place tipul, si daca esti sigura ca poti avea incredere in el, Go girl. Daca nu esti sigura, cere un sfat, apoi actionezi.winking Sper ca te-am ajutat. Pupici happy

| didiDia a răspuns:

Daca tu ai minim 18 ani, e in regula diferenta de varsta.

| mFlorian a răspuns:

Da,la 14 ani cam e o diferenta de mentalitate si de dorinte sexuale.