| dulc3'maria a întrebat:

Este bun solarul? Sunteti pro sau contra? Trebuie sa te dai cu o crema inainte de solar? Daca da ce crema este mai buna...autobronzant nu mai vreau sa folosesc...mersi poooplove struck

Răspuns Câştigător
| aditzy:) a răspuns:

Solaru nu prea e bun iti afecteaza pielea, mai bine te dai cu un autobronzant si e si mai bun

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este unul dintre cei mai importanti factori de risc pentru melanomul malign, o forma de cancer de piele foarte agresiva si mortala. Trebuei neaparat sa te dai cu crema speciala, cumparata chiar ed la solar. Eu nu iti recomand solar sub nici o forma, iti pui viata in pericol aiurea.

| PauLa.M a răspuns:

Nu, nu este bun. poti sa faci cancer de piele.

| sy46 a răspuns:

Dupa parerea mea, solarul este ok atata timp cat nu faci din el un obicei.De ex sa mergi la solar pentru a capata o culoare frumoasa a pielii pentru un eveniment, banchet, etchappy Si inainte de fiecare sedinta la solar este cel mai indicat sa folosesti o crema speciala pentru solar. O gasesti acolo, de cumparat; in general au proprietatea sa accelereze procesul de bronzare.Am incercat crema si cand am fost la plaja, si chiar se vad diferentele:d sunt bune, insa au pretul putin mai ridicat decat restul cremelor obisnuite sau pentru plaja.

| cristina21 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu solarul...si sincer am auzit ca provoaca boli de piele. a fost un caz nu mai stiu in ce tara unde de la solar ia crapat pielea si se vd carne vie...acum nu stiu cat de adevarat este dar oricum stiu ca nu este bun...

| eu_4890 a răspuns:

Da paula are dreptate. dar eu il folosesc...cand te duci l solar intreaba acolo ce crema ti ar recomanda...si sunt sigura ca iti vor da una buna... cel putin eu asa fac:* dar serios acum sa nu exagerezi cu solarul.eu ma duc din 5 in 5 luni...de 3 ori pe luna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Solarul ca și soarele este nociv. Trebuie să folosești cremă de protecție cu factor 50+ pentru a proteja pielea. Consumă morcov, este benefic pielii.
O dată pe săpentruămână este suficient, doar vrei să-ți schimbi un pic culoarea pielii nu să fii bronzată ca vara.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte nociv si au fost nenumarate cazuri in care au murit femei in aceste aparate. Nu e nimic altceva decat un cuptor cu microunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca expunerea la soare fara o crema de protectie poate cauza aparitia petelor pigmentare.Solarul este chiar mult mai nociv decat razele UV naturale si necesita aplicarea unor creme de protectie special.Am auzit ca in multe tari europene, solarele au fost interzise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU SUNT DE ACORD CU SOLARU:d nu am nimic impotriva.sincer chiar imi place.este adevarat ca poti face cancer. dar numai daca exagerezi! autobronzatul pentu mine este ceva de proasta calitate.lasa pete oh go on