| Altintop a întrebat:

Este ceva rau daca un baiat de 16 ani nu a avut niciodata vreo prietena,care sta nu mai in casa si nu iese pe afara(discoteci,parcuri, cluburi etc.), care nu are aproape deloc prieteni si care e mai retras, dar care invata bine, sa fie catalogat un ciudat de cei din clasa lui si de mama lui, chiar daca el nu se simte asa?

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Pai e cam rau, e prea izolat, inchis in el. Majoritatea persoanelor au prieteni pe la 13-14 ani si e cam normal. Daca nu a avut niciodata prietena pana acum insemna ca ori e urat, ori e prea pampalau si nu e in stare sa-si faca prieteni. Spune-i asta din partea mea : ''Mai iesi si tu prin lume!, crede-ma ai mare nevoie''.batting eyelashes
Multi de aici spun ca ne e grav sau ciudat, dar daca pana si mama lui il considera asa insemna ca e... (nu gasesc cuvantul potrivit ), sa zicem ca e un fraier.
Scuze daca esti tu si te-am jignit dar asta e parerea oamenilor mai normali care le place distractia si sa iasa cu prietenii. (adica oamenilor normali)

| Bondarel99 a răspuns:

Daca ti-as spune ca stiu o fata EXACT ca tine? Stai linistit, nu esti singurul...

| daassh a răspuns:

Ai viata ta, traieste-o asa cum iti doresti indiferent de ce spune lumea(chiar si parinti rudele apropiate, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e/esti ciudat. tongue Adica... poate un pic, dar asta fiindca e lumea plina de fraieri care stiu doar harta cluburilor din oras si atat. Am avut o dilema asemanatoare destul de multa vreme. Ideea e ca important e sa faci NUMAI cum simti tu ca e bine. Nu uita ca oamenii care fac ceva important(sau care raman in amintire) nu sunt niciodata cei ce merg pe o "carare" comuna, banala. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu te izola! asta e totusi gresit. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohhh.Ma cam regasesc in ceea ce spui tu.
A fi ciudat, din punctul meu de vedere e genial! De ce? Pt.ca te diferentiezi de ceilalti.Esti altfel.
Ce e rau in a fi altfel?
Cand ti se spune ca esti un ''ciudat'', raspunde cu: ''Stiu si imi place cum sunt''.
Esti cum vrei sa fii.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu n-as zice la fel ca tine cand ii se spune ca-i ciudat, cu ' stiu si imi place cum sunt ' ca in sufletul lui, el nu suporta chestia asta si il framanta mult mai mult happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Trebuie sa te accepti asa cum esti. Daca nu faci acest lucru, vei avea de suferit mult.

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda o fii asa, eu de exemplu as fii intr-o situatie asemanatoare cu el, sa nu luam in calcul ' nu a avut niciodata o prietena' in rest sunt in aceeasi situatie, si uneori ma gandesc ' dar pana cand? '.

| nevermind3322 a răspuns:

Nu e ciudat, e doar felul tau de a fi. Totusi, esti in floarea florii varstei laughing... mai socializeaza, mai flirteaza, mai si distreaza-te si pe afara. E vara, e vacanta, ai 3 luni la dispozitie sa iti faci cunostinte noi, de parca in restul anului nu ai putea..., dar vara parca e mai simplu. Nu te lasa intimidat de ce zic cei din jurul tau. E viata ta, deci poti face ce doresti cu ea, atata timp cat nu ii ranesti pe altii. Sper ca te-am ajutat.

| Unbalon a răspuns:

Deci din cate spui pari un tip total opus celor din ziua de astazi.sincer mi-ar face mare placere sa te cunosc, daca ai vrea si tu crazy.medeea.

| Unbalon a răspuns:

Mi-ar face mare placere sa te cunosc baga vrei baga id crazy.medeea