| Weeedha a întrebat:

Este cineva care compune mesaje(sms`uri) pentru Sarbatorile Pascale? Sau, cel putin; aveti un msj mai dragut? Am ramas in pana de idei anul acesta. Toti care imi trimit unul, au useful + cel mai cel, FUNDITA. Multumesc! •

4 răspunsuri:
| Lullu21 a răspuns:

1. Iepurasul mustacios, e de Paste norocos. Nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete: pasca, oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!

2. Fie ca bucuria Invierii Domnului sa va aduca in suflet liniste, pace si fericirea de a petrece aceste clipe magice cu cei dragi. Hristos a inviat!

3. Invierea Domnului sa iti aduca in suflet bucurie si iubire. Paste fericit, alaturi de cei dragi!

4. Sarbatori fericite incarcate de lumina, seninatate, bucurie si dragoste!

5. Sper sa nu te ocoleasca iepurasul nici anul acesta, desi stiu ca nu ai fost atat de cuminte precum incerci sa pari!

6. Hristos a inviat! Caldura in suflet, familie reunita, sentimente impartasite, satisfactie maxima si bafta la ciocnit

| ioanamaria56 a răspuns:

Iepurila, iepuras, cu noi azi multi bani ai dat! Oua rosii, cosulet, niste pasca, azi, defel, ne-ai adus si cozonaci.Sa mergem la Inviere, sa plangem cu durere, sa stam pana dimineata, ca niste ursi panda.Cu cos cu oua sfintit, ne-am intors acasa.Biiit! suna soneria.Paste Fericit! Cu bucurie de la... (scrii numele tau).

| MadalinaElena5 a răspuns:

Paste mielul fericit
Oul sade inrosit
De rusine s-a scumpit
Iar iubitul iepuroi
Sa iti aduca euroi
Fericire, sanatate,
Mult noroc si spor la toate
Paste fericit! funditapuppy dog eyes

| carmen7111999 a răspuns:

Uite unul :
Iepurasul mustacios a venit si v-a lasat in pragul usii un cosulet cu oua rosii si un cadou.Deschide cadoulsi iti vei deschide sufletul, vei vedea pe cei din jur cu alti ochi. Acel cadoueste viata. Lasati macar de PASTE dusmania, ura si tristetea.Iertatii pe cei care au gresit fata de voi si bucurativa de masa imbelsugata si de toti cei dragi. PASTE FERICIT! cu drag...(numele tau )

sper ca te-am ajutat putin, fundita?