| oprescudorin11 a întrebat:

Este posibil sa-ti educi copiii fara violenta? Cum ati vedea portretul parintilor doriti, perfecti (poate ii si aveti)?
Credeti ca daca copilul isi cunoaste drepturile', va mai respecta regulile, sa zicem matrimoniale, familiale?
Depinde de ambient, societate, 'atmosfera' relationala familiala sau de caracterul lui?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca se educa copilul fara violenta e bine, si daca isi ia lumea in cap atunci sa se duca la orfelinat. Parintii isi pot face datoria sa fie buni cu el dar daca e incapatanat si se crede mai presus de ei atunci sa isi vada de viata lui.

| oprescudorin11 explică (pentru mgtow):

Voiam sa spun, ca sa fiu mai precis, ca milenii in urma, nu se ocupa 'autoritatea tutelara ' de familie. Nu zic insa ca nu exista abuzuri, numai ca eu mai cred ca acele abuzuri apar si pentru faptul ca daca un copil stie ca poate sa-si reclame parintele, il poate si santaja cu reclamatii. Va face ce va voi, parintii nu mai au nici un control asupra copiilor lor.Sigur ca sunt si vremuri grele ca acum, in care parintii nici macar nu pot sta acasa, emigreaza ca sa supravietuiasca.

4 răspunsuri:
| GYGYLATINO a răspuns:

Adevarul e ca numai e anii trecuti inainte nu era interzisa violentra dar acum parinti cu caracter ma refer la suflet isi poate educa copii fara violenta si daca ar aplica violenta pe un copil exista mari sanse sa fie pedepisti pentru violenta acum violenta e interzisa de lege nici un parinte si ai vazut si tu si multi dintre voi ca invatatori si educatori numai bat copii deloc cu bat cand inainte inainte doamna invatatoare batea fiecare copil cu batu in palma asa ca nimeni nu are dreptu sa aplice violenta indiferent de ce functie sau tu sa ti bati parinti nu ai voie Eu spun mereu stop violentei?

| oprescudorin11 explică (pentru GYGYLATINO):

Tristetea apare atunci cand parintii (o gramada) decid sa-i omoare, in rest sunt cuminti! Sau invers.

| GYGYLATINO a răspuns (pentru oprescudorin11):

Amandoi parinti isi pot educa copii fara violenta indiferent daca e incapatanat
si singurul lucru ce ma deranjeaza ati vazut si voi ca majoritatea din parinit isi abandoneaza copii asta e un pacat violenta ce rezolva absolut nimic doar poate sa i fie frica de parinti si prefera sa fuga de casa deci fara bataie zis violenta nu trebuie sa fie aplicata deloc pe copii.