| Beatrice1997 a întrebat:

Eu am 13 ani, si mior iesit cosuri, nu stiu ce sa fac. am incercat toate cremele si toate prostiile, si nu merge, spuneti-mi va rog ceva tratament naturalist. multumesc frumos:*

7 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

2 aspirine le smarami iar deasupra pui miere de albine si te dai pe fata doar de 2 ori pe luna.bafta!

| pwp a răspuns:

Una dintre prietenele mele foloseste zynerit
alta foloseste ceai de musetel!
succes!love struck

| Dariana a răspuns:

Incearca la un dermatolog.Eu am 14 ani si am aceeasi problema, si eu ma dadea cu tot felul de prostii si am incercat si tratamente naturiste pe care le gaseam pe net, dar nu am facut decat sa agravez situatia.Fiecare persoana are tenul diferit si de aceea cel mai bine e sa consulti un medic specializat. Daca nu vrei sa platesti, te duci la medicul de familie iti iei o trimitere si te duci la spital la Dermatologie si nu platesti.Totusi iti zic ce am eu acum si in 2 saptamani mi.au trecut foarte mult, folosesc sapun cu sulf si o crema preparata in farmacie pentru acnee, am dat vreo 20 de ron pe tratament si e foarte bunehappyMultu noroc in continuare si sper sa. ti treaca!happy

| Zmeura a răspuns:

Buna si eu am cosori si scap de ele foarte usor solutia este sa te stergi cu ceai de musetel e bun si cel de menta intr-o saptamana sau chiar mia putin o sa vezi rezultatul.

| Lucix a răspuns:

Esti la pubertate nu te speria.Nu fac prea mare diferenta cremele sau alte solunii.Conteaza cum ai tu tenul. Cel mai bine te poti proteja sa te speli des pe fata cu sapun(daca ai tenul uscat fara sapun), sa nu pui mana murdara pe fata, si mai e important si ce manancwinking. Intradevar si cremele au rolul lor dar degeaba daca nu respecti 2 din cele de mai sus.Si chestia cu sexul nu e asa plauzibila.

| bembema a răspuns:

Esti la pubertate nu te speria am fost si euy la un dermatolog si mia regomandat skinoren si retin-a sunt doua creme extrem de bune si amandoua costa in jur de 60 ron

| Sebastien a răspuns:

Fa sex pana iti trec cosurile.