| anonim_4396 a întrebat:

eu cred ca ori este iubire iubire ori nu-i deloc o relatie...adica sa fiu mai clara nu as incepe o relatie dk nu as iubi acea persoana... voi ce parere aveti/? te poti indragosti pe parcus? eu cred ca nu

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

Eu spun ca de la inceput iti dai seama daca ai putea iubi o anumita persoana sau nu. Si incepi relatie doar asa. Mai este si faptul ca e important sa-ti lasi inima sa viseze doar atunci cand si cealalta persoana e deschisa pentru o realatie cu tine. Depinde si de oferta care este in jurul tau.

14 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Nu cred eu nu as sta asa de sila cu cinevalaughing

| inna a răspuns:

Eu cred ca te poti indragostii si pe parcurs de o persoana.Nu trebuie sa fie dragoste la prima vedere, multi nici nu cred in asta.
Cateodata e de ajuns sa placi o persoana ca mai apoi sa ajungi sa o iubesti.

| sorin a răspuns:

Pai normal ca te indragosteti pe parcurs si mai mult, ca asta inseamna dragostea adevarata. Tu ce parere ai despre cuplurile care sunt de anii buni impreuna(20-30) crezi ca nu au acumulat pe parcurs mai muta iubire unul fata de celalalt. Daca erau indragostiti de la inceput foarte cred ca se plictiseau unu de altul in 20 de anihappy

| sorin a răspuns:

Acum poate conteaza si persoanele in cauza.

| catthshshshs a răspuns:

Eu cred ca te poti indragosti de cineva si de la inceput si pe parcurs...Acum depinde si de persoanawinking

| dEutSa_8892 a răspuns:

Unii incep o relatie, fara a simtii ceva pentru acea persoana, ba chiar mai mult...sunt combinati cu altcineva sa uite persoana pe care o iubesc in continuare...

90% din cazuri se indragostesc pe parcurs, iar 10% se combin doar pentru a-si bate joc sau pentru a uita pe cineva...

| mariutza a răspuns:

Eu xzic k te poti indragosti si pe parcurs.cunosc un caz...

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Eu nu cred ca poti fi cu cineva pentru care nu simti nimic. Trebuie sa fi atras macar un pic de acea persoana

| WhiteWings a răspuns:

Te poti indragosti si pe parcurs in functie de comportamentul persoanei de langa tine.in principiu sunt de acord cu tine sa nu incepi o relatie daca nu simti nimic pentru persoana respectiva pentru ca se poate intampla ca ea sa tina la tine si despartindu`va sa aiba de suferit

| zuzushi a răspuns:

Cred ca depinde de la caz la caz.
exista cazuri cand te poti indragosti pe parcurs, adica sa fii intr o relatie si pe parcurs sa incepi sa tii la persoana respectiva din ce in ce mai mult.
dar exista si cazuri in care e dragoste la prima vedere: vezi persoana respectiva, te indragostesti de ea...
ambele cazuri sunt posibile sa stii.
iti zic din experienta happy

| romina_7963 a răspuns:

Eu sunt de parere ca dragostea adevarata vine pe parcursul relatiei.La inceput e doar un fel de "chimie".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca dragostea se castiga pe parcurs. poate te apropii mai mult si te imprietenesti cu acea persoana.,,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma, ceva -ceva acolo trebuie sa fie, ca altfel nu pornesti la drum cu cineva.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea incepe printr-o atractie fizica...incerci sa te apropi...mai mult. dragostea creste...mai mult...mai mult...si POC vine dragostea... apoi daca sentimentul e reciproc vine si relatia...(pacat pentru cei care sunt indragostiti de cine nu trebuie...asa si eusad)