| DoarEU_1902 a întrebat:

Eu si prietenul meu avem rude la tara in aceeasi comuna. El e acolo. As vrea sa merg si eu o saptamana, dar nu am cu cine. Cei 2 bunici ai mei s`au dus acolo saptamana asta, iar unul din ei va ramane si saptamana viitoare. Am rugat`o pe una din cele 2 bunici sa vina cu mine, insa a zis ca daca o conving si pe bunica cealalta sa vina cu noi este de acord. Partea rea este ca, cealalta bunica nu vrea. Imi tot spune ca ii fac capul calendar acasa, nu vrea sa vina cu mine acolo. Eu cand ma duc la tara nici macar nu stau in curte, stau mereu prin sat, vin acasa doar sa mananc si sa dorm. i-am explicat ca nici macar n`o sa o bag in seama, numai sa vina.
Nu stiu cum sa o conving...crying
Funda.

1 răspuns:
| innayz a răspuns:

Iti dai seama ca ea e ingrijorata cand tu nu esti acasa, cum ai zis tu. Eu zic sa ajungeti la o intelegere. Incearca sa-i explici problema, cum ca si ea a fost tanara, ar trebui sa inteleaga, asa sunt bunicile, intelegatoare big grin. Bafta! :*