| cristianorudi7 a întrebat:

Eu sunt la medicina si pana acum mi-am luat 2 examene din 2. Mai am 4 si din ce m-au spus colegii, 2 le-ar lua toata lumea, asa ca mai raman 2. Daca o sa am restante la cele 2 examene, intru la cu taxa direct? Nu prea inteleg treaba asta cu taxa, cu restantele, cand treci la taxa si cum treci...
Multumesc pentru ajutor.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La sfarsitul sesiunii se face un clasament un functie de medii si restante si se reclasifica locurile. Cei cu medii mai mari ocupa locurile la buget, cei cu medii mai mici ajung la taxa. Totul depinde de universitatea la care esti si de politica lor