| Kyuubi1234 a întrebat:

Care e treaba cu restantele? Restantele sunt atunci cand pici in sesiune sau cand pici niste examene pana la sesiune? Daca nu ai media 5 nu treci tot anul sau doar la acea materie?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dai daca ai picat un examen din sesiune teoretic, dar pot fi profesori care zic sa dai examenul inaintea sesiunii si atunci daca-l pici tot in restanta il dai.
Ce medie? Daca nu iei 5 nu promovezi examenul si il dai in urmatoarele sesiuni pana il iei, primele 2 sau 3 sunt gratuite, dupa incepi sa-l platesti ca-l dai. Pana la examenul de licenta trebuie sa ai absolut toate examenele luate, altfel nu intri in licenta.